پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۲۰۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
0
پول نیوز-عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه هم اکنون ما رقمی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم گفت: اگر این میزان از هدر رفت سرمایه به خزانه دولت برگردد هر ایرانی سالانه ۱۰ میلیون تومان سهم یارانه دارد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پول  نیوز با اعلام اینکه در حال حاضر رقمی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم گفت: دولت باید در این حوزه پایش‌های صحیحی صورت دهد چرا که ما می‌بینیم بخش اعظمی از این یارانه‌های پنهان به حساب‌های افرادی که خارج از کشورهم هستند واریز می‌شود که باید جلوی این اتفاق گرفته شود.


عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: دولت باید درصدد حذف این افراد برآید و این اتفاق سبب سازی خواهد شد تا قسمت اعظمی از این یارانه‌های پنهان به خزانه دولت عودت داده شود و این رقم به جیب مردم داخل کشور برگردد.


وی در ادامه افزود: اگر این رقم به مردم برگردد ماهانه حدود ۸۰۰ هزار تومان و سالانه حدود ۱۰ میلیون تومان یارانه به هر نفر ایرانی تعلق خواهد گرفت.


عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد بر اینکه موضوع یارانه‌ها به یک مناقشه سیاسی مبدل شده است اظهار کرد: اجرایی کردن فاز هدفمندی یارانه‌ها کار بسیار بزرگی است، اما این دولت جرات انجام این کار را ندارد چرا که قائل به این است که موضوع یارانه‌ها میراث دولت قبل است و اگر این دولت ادامه آن را اجرایی کند به نام دولت قبل نوشته خواهد شد.


* مجلس خادم الدوله است


وی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا مجلس به عنوان دستگاه نظارتی در خصوص اجرای فاز‌های قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت را ملزم به اجرای آن نمی‌کند اظهار کرد: گستره دولت و مجلس هر دو از یک طیف است از سویی مجلس باید خادم المله باشد، اما خادم الدوله است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.