پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۹۳
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
0
پول نیوز - پاکستان امسال با جهشی در میزان سرمایه خارجی ورودی به این کشور روبرو شده است. تنها در ماه نوامبر سرمایه‌گذاران خارجی ۶۴۲ میلیون دلار اوراق قرضه یک ساله دولتی این کشور را خریداری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری خارجی در پاکستان جهش ۲۰۰ درصدی داشت

به گزارش پول نیوز به نقل از راشاتودی، پاکستان امسال با جهشی در میزان سرمایه خارجی ورودی به این کشور روبرو شده است. تنها در ماه نوامبر سرمایه‌گذاران خارجی ۶۴۲ میلیون دلار اوراق قرضه یک ساله دولتی این کشور را خریداری کرده‌اند.

در این شرایط که سرمایه‌گذاران خارجی با نرخ بهره بالا و وعده اصلاحات اقتصادی به سوی پاکستان جذب شده‌اند، انتظار می‌رود تا پایان سال مالی جاری میزان سرمایه‌گذاری خارجی ورودی به پاکستان به ۳ میلیارد دلار برسد. 

طبق گفته عبل حافظ شیخ، مشاور مالی نخست‌وزیر عمران خان، در نیمه اول سال مالی ۲۰۱۹، میزان سرمایه‌گذاری خارجی ورودی به پاکستان ۲۰۰ درصد رشد کرده است. 

سهام پاکستان هم رشد کرده‌اند و شاخص سهام اسلی کراچی در ماه گذشته ۱۳ درصد جهش داشته است و به این ترتیب در بین ۹۴ شاخص سهام مورد بررسی بلومبرگ بهترین عملکرد را داشته است. 

چارلز روبرتسون از رنسانس کپیتال می‌گوید: نرخ سود دو رقمی و ارز ارزان پاکستان سرمایه‌گذاری در این کشور را جذاب کرده است. من تا زمانی که نرخ سود دو رقمی در این کشور ارائه شود به سرمایه‌گذاران خارجی توصیه می‌کنم اوراق این کشور را خریداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: