پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۸۶
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
0
پول نیوز - براساس تفاهم نامه صورت گرفته بین بانک توسعه تعاون وصندوق رفاه دانشجویان تسهیلات وام دکتری به دانشجویان با نرخ سود4 درصد و به صورت قرض الحسنه محاسبه شده است.

پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به دانشجویان دکتری قرض الحسنه است

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، گفتنی است پیرو انعقاد تفاهم نامه بانک توسعه تعاون و صندوق رفاه دانشجویان مبنی بر پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان دکتری از سال 96 به مدت 11 سال شمسی ،این تسهیلات جهت دانشجویان مقطع دکتری ، مبلغ 33میلیون و 600 هزارتومان پرداخت می گردد وهر دانشجو درهر ترم با دریافت 4میلیون و200 هزارتومان امکان این را دارد تا این تسهیلات را دو سال پس از فارغ التحصیلی و با بازپرداخت 60 ماهه تسویه نماید.


لازم به توضیح است بانک توسعه تعاون طبق ضوابط و مقررات بانک مرکزی و جهت مساعدت بیشتر با دانشجویان، وثایق رابه صورت تدریجی جهت مبالغ کمتراز 15میلیون تومان یک ضامن وبالاتر از15 میلیون تومان دو ضامن از متقاضیان دریافت می نماید و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی بر اساس تعداد مراحل اعطای تسهیلات و سال ورود دانشجویان متفاوت خواهد بود ضمن آنکه بازپرداخت اولین قسط توسط دانشجو دو سال پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی وی خواهد بود و مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان نیز در اختیار آنها می باشد.


شایان ذکر است براساس این تفاهم نامه بانک توسعه تعاون تعهد پرداخت به مبلغ 192 میلیارد تومان را دارد که کل مبلغ مصوب و تعهد گردیده است و تاکنون 115 میلیارد تومان تسهیلات به بیش از 7700 دانشجو با معرفی از سوی صندوق دانشجویان پرداخت شده است و مابقی نیز به دانشجویان متقاضی تعهد شده است.


لازم به توضیح است انعقاد این‌گونه تفاهم‌نامه‌ها به‌منظور افزایش سطح کیفی آموزشی و در راستای برنامه‌های حمایتی بانک در حوزه علم و دانشگاه است و از محل منابع داخلی بانک توسعه تعاون پرداخت می گردد و بانک توسعه تعاون به عنوان بانکی صد درصد دولتی ملزم به رعایت ضوابط و مقررات بانک مرکزی می باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.