پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۷۶
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
0
پول نیوز - در حالیکه به گفته برخی کارشناسان صنعت بیمه زیان ده است اما؛ بسیاری از فعالان این حوزه این موضوع را انکار می کنند.

به گزارش پول نیوز، مدیر عامل بیمه پارسیان معتقد است شرکت های بیمه ریسک پذیرند و تعهد پرداخت خسارت را دارند و اختلاف بین افراد درباره فرمول ذخیره گیری باعث این شبهه می شود که این صنعت زیان ده است.
هادی اویارحسین مدیر عامل بیمه پارسیان در بیست و ششمین همایش صنعت بیمه و توسعه در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز گفت: ما برنامه ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نداریم ولی از آورده نقدی سهامداران و تعهداتمان در سود حاصله برنامه داریم.

وی افزود: بیمه پارسیان سرمایه خود را در هفت الی هشت سال گذشته  از 110 میلیارد به سیصد میلیارد رسانده و در مجمعی که در اردیبهشت ماه امسال برگزار شد مصوبه 500 میلیارد گرفته شد.

اویارحسین اظهار داشت: ما تا قبل از پایان سال سرمایه ثبتی خود را به 400 میلیارد خواهیم رساند در سال اینده نیز این سرمایه را به 500 میلیارد میرسانیم.

وی درباره اینکه بیمه پارسیان برنامه ای برای سود آوری دارد گفت: بیمه پارسیان جزو اولین شرکت های بیمه ای است که بالاترین میزان سود در کشور را داشته و امیدواریم که در سال آینده نیز همین روند را ادامه دهد.

مدیر عامل بیمه پارسیان ادامه داد: دو محصول جدید در بیمه های عمر و پس اندازی داریم که در یک ماه آینده رونمایی خواهد شد. سهم بیمه های عمر و سرمایه گذاری در دنیا حدود 65 درصد است و ما تلاش میکنیم در این بخش توانمند باشیم. بیمه پارسیان بزرگترین شرکت بیمه خصوصی ایران است که توانسته، توانمندی قبولی اتکایی از شرکت های داخلی را از بیمه مرکزی بگیرد.

وی درباره سوال خبرنگار پول نیوز مبنی بر اینکه آیا شرکت های بیمه ای زیان ده است پاسخ داد: شرکت های بیمه ریسک پذیرند و تعهد پرداخت خسارت را دارند. در مورد فرمول های مورد نظر، برخی افراد معتقدند که باید مدل ذخیره گیری در سنوات آتی تغییر کند و برخی معتقدند با روشی دیگر باید ذخیره گیری صورت بگیرد. اختلاف بین افراد در این حوزه، این بحث زیان ده بودن را پیش می آورد.

اویارحسین درباره پورتفوی شرکت گفت: ما با 30 درصد رشد پیش می رویم و به عنوان یک شرکت جنرال که در تمام حوزه ها فعالیت می کند ترکیب موزون پورتفو را برای شرکت طراحی کردیم که حدود هشت ماه است که با همین روال پیش میرویم.

مدیر عامل بیمه پارسیان در خصوص اعتراضات اخیر گفت: برخی از بیمه گذاران ما، پوشش اس آر سی سی که پوشش آشوب و بلوا است و در تمام دنیا این پوشش خریداری می شود را داشته اند و خساراتی هم متحمل شدند که کارهای کارشناسی و تعیین خسارتشان هم در حال بررسی است. افرادی که بیمه عمر و حوادث داشتند شرکت های بیمه موظفند بیمه این افراد را پس از کارشناسی پرداخت کنند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: