پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۵۳
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
0
پول نیوز - وزیر کار در نامه ای فهرست بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار را که توسط این وزارتخانه شناسائی شده اند به وزارت صمت معرفی کرد.

ارائه فهرست بنگاه‌های مشکل‌دار به وزارت صنعت

به گزارش پول نیوز، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این وزارتخانه برای حمایت از بنگاه‌های مشکل‌دار کشور اقدام به شناسایی، آسیب‌شناسی و احصاء آمار و اطلاعات واحد‌های مشکل‌دار کشور در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات کرده تا مشکلات آن‌ها به صورت دقیق بررسی شود.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی یک لیست برای پیگیری و رفع مشکل و اتخاذ تصمیم توسط ستاد‌های تسهیل و رفع موانع استانی و ملی، اطلاعات واحد‌های مشکل‌دار را به وزارت صمت اعلام کرد.

معاون وزیر کار با اشاره به تعداد کارگران بنگاه‌های دارای مشکل گفت: این تعداد در کل کشور حدود ۱۴۵ هزار است که ۹۰ درصد آن‌ها مربوط به بخش‌های خصوصی و ۸ درصد مربوط به بخش‌های تعاونی و حدود ۲ درصد هم بخش‌های دولتی و عمومی است که این تعداد واحد مشکل‌دار در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدماتی فعالیت دارند.

وی با بیان این که این بنگاه‌ها را به علت پیشگیری از تعطیلی شناسایی کردیم، گفت: حدود ۴۲ درصد از این بنگاه‌ها نیمه فعال هستند و حدود ۳ درصد هم به دلایل و مشکلات خاص تعطیل، اما قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این بنگاه‌ها مشکلات متفاوتی دارند؛ برخی از این مشکلات مربوط به سوء مدیریت و نداشتن بهره وری به دلیل فرسودگی و یا به روز نبودن خطوط فرآیند تولید هستند؛ همچنین اختلافات حقوقی نیز از مشکلات برخی از این واحدهاست.

شاکرمی تاکید کرد: بخشی از مشکلات این واحد‌ها هم به دلیل پایین بودن توان جذب سرمایه و یا تامین نقدینگی و یا عدم توان قدرت رقابت در بازار‌های فروش چه در بازار داخل و چه در بازار خارج و داشتن بدهی‌های بانکی و مشکلات مشابه‌ای دیگری است که می‌توان با حمایت کارگروه‌های استانی ستاد‌های تسهیل و رفع موانع تولید هم از تعطیلی واحد‌ها جلوگیری کرد و هم برای بازگشت واحد‌های نیمه فعال تعطیل به چرخه تولید اقدام شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خوشبختانه با اختیاراتی که شورای عالی اقتصاد مقاومتی به ستاد‌های تسهیل و رفع موانع تولید ملی داده و پیگیری‌های اعضای ستاد رفع موانع تولید که در ترکیب این ستاد از جمله وزارت صمت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و بخش خصوصی به ریاست وزیر صنعت و معدن و در استان‌ها و ادارات کل صنایع و معدن برگزار می‌شود امکان تقویت و بازگشت این واحد‌ها به چرخه تولید وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.