پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۲۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
0
پول نیوز - کاهش امیدواری‌ها به حل و فصل مناقشات تجاری باعث ریزش بیشتر شاخص‌های بورسی جهان شد.

بورس های جهانی سقوط کردند

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، معاملات روز چهار شنبه بازارهای سهام جهان به مانند روزهای قبل کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و جنگ تجاری بین چین و آمریکا قرار گرفت: جرمی کوربین، رهبر حزب کارگروعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات یک همه پرسی مجدد در خصوص برگزیت برگزار خواهد کرد اما بوریس جانسون، رهبر حزب حاکم محافظه کار در موضع گیری کاملا متضادی گفته است که در صورت انتخاب مجدد، انگلیس را سی و یکم ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

در وال استریت، همه شاخص‌ها ریزشی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۱.۰۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۷هزار و ۵۰۲.۲۱ واحد بسته شد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۶۶ درصد کاهش تا سطح ۳۰۹۳.۲۰ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با کاهش ۰.۵۵ درصدی در سطح ۸۵۲۰.۶۵ واحدی بسته شد.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با کاهش ۱.۰۵ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۱۳۵.۲۳ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با کاهش ۰.۹۹ درصدی به ۲۶هزار و ۱۳۰.۳۲ واحد رسید.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با کاهش ۰.۱۹ درصدی در سطح ۳۸۴۳.۷۷ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۱۵ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۶۰۶.۵۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود.


در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ریزش ۱.۷۵ درصدی تا ۷۱۵۸.۷۶ واحد پایین رفت، شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با کاهش ۱.۰۳ درصدی در سطح ۵۷۲۷.۲۲ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۲۲ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۹۸۲.۲۸واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۲ درصد پایین رفت و به ۹۱۳۵.۷۰ واحد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.