پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۱۱۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
0
پول نیوز - وزیر اقتصاد و دارایی گفت: باید به نقطه‌ای از حمایت برسیم که دولت‌ها دست از بسیج عمومی و کمک‌رسانی‌های جزئی برداشته و صنعت بیمه حمایت‌گر آن باشد.

500 میلیارد دلار از صنعت تحت پوشش بیمه

 

به گزارش خبرنگار پول نیوز، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه اظهار داشت: صنعت بیمه در اقتصاد ایران می تواند راه گشا و راه حل باشد. امروز حدود 500میلیارد دلار ازبخش های صنعت تحت پوشش صنعت بیمه هستند و اگر ما می خواهیم گام های بعدی را محکم تر و در جهت افزای ضریب نفوذ برداریم باید از فرصت های پیش رو استفاده کنیم. بیمه در کشور از اهمیت بسیا زیادی برخوردار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: صنعت بیمه برای خانواده ها و افراد به لحاظ بیمه های عمر و زندگی و نیز شخص ثالث حائز اهمیت است، ولی برای کشورهای در حال توسعه ای مثل ایران باید گام های مؤثری در این رابطه برداشته شود.

وی خاطر نشان کرد: بهترین راه‌حل تسهیل بیمه‌ها به گونه‌ای است که از هر فعالیت خرد و کلان حفاظت شود و جریانی را شکل دهد که منابع را به سمت تمام فعالیت‌ها گسیل دهد. بیمه انباری از نقدینگی‌های خرد جامعه هستند که در مواقع اضطراری به کمک جوامع می‌آیند.

دژپسند ادامه داد: صندوق بیمه حوادث طبیعی یکی از اقداماتی است که روند طولانی برای اجرایی شدن آن در حال طی شدن است به این معنا که این صندوق تا سال ۹۲ پیشرفت قابل توجهی نداشته است، در حالیکه نقش این صندوق آن است که به دلیل قرار گرفتن ایران در کمربند حوادث طبیعی، باید این صندوق به نحوی عمل کند که اگر اتفاقاتی رخ دهد، خانوارها، کسب و کارها و دولت به طور یکپارچه دچار دغدغه بازسازی نشوند، چرا که فرآیند بیمه طی شده است.

وی با اشاره به ضریب نفوذ صنعت بیمه طی ۶ سال گذشته خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ بیمه طی سال های گذشته افزایش خوبی داشته اما همچنان نسبت به هدف که ۷ درصد در برنامه ششم تعیین شده، فاصله دارد و اکنون این ضریب ۲.۴ درصد برآورد می شود، در حالیکه بخش خصوصی باید در افزایش ضریب بیمه کمک کرده و شرکت های بیمه خصوصی در این راستا با اجرای برخی طرح ها پیشگام شوند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: سیل سال ۹۸ نشان داد در اماکن و مناطقی که از پوشش بیمه بهره‌مند بودند کمترین تعلل در دریافت خسارت صورت گرفت و بیمه‌شوندگان خسارات خود را در کمتر از یک هفته دریافت کردند.

دژپسند در ادامه بیان کرد: باید به نقطه‌ای از حمایت برسیم که دولت‌ها دست از بسیج عمومی و کمک‌رسانی‌های جزئی برداشته و صنعت بیمه حمایت‌گر آن باشد.

وی ابراز کرد: یکی دیگر از بحث‌های مطرح شده در صنعت بیمه مشارکت بخش خصوصی است یعنی می‌توانیم ادعا کنیم که در صنعت بیمه فقط یک شرکت است که تحت حفاظت دولت و سهام‌دار آن دولت است. بیمه البرز نیز که 20 درصد سهم آن دولتی‌ است یک بار عرضه شده و در مرحله دوم عرضه خواهد شد تا این شرکت نیز خصوصی شود.

دژپسند در پایان گفت: یکی دیگر از ویژگی‌هایی که درقسمت بیمه مورد توجه قرار دارد این است که بیمه در کشور ما به بلوغ کافی رسیده و با وجود تحریم‌ها توانایی پوشش اتکایی از طریق شرکت‌های داخلی را داراست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند/ آمریکایی ها داعش را درست کردند تا ایران را بزنند
پول نیوز - امروز مراسم نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.