پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عیار این معدنی بالا می رود؛
کد خبر: ۳۲۱۰۹۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
0
پول نیوز - در حالی که «کگهر» این روزها مشغول ارائه گزارش های مالی خود است، خبر از افزایش سرمایه داد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سنگ آهن گهر زمین» در نظر دارد سرمایه خود را از 1230 میلیارد تومانی کنونی را به 2500 میلیارد تومان افزایش دهد.

این افزایش سرمایه 1270 میلیارد تومانی معادل 103 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام خواهد شد.

این اقدام با هدف تامين مخارج باقيمانده و بازيافت مخارج انجام شده خط کنسانتره فاز 3 و همچنین تأمين مخارج باقيمانده خط گندله‌سازي برنامه‌ریزی شده است.

نکته قابل ذکر این است که «کگهر» پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه سود خالص سال 99 تا سطح 3 هزار و 108 میلیارد تومان رشد کند اما؛ در صورت عدم انجام افزایش سرمایه، 2 هزار و 670 میلیارد تومان سود متصور شده است.

البته باید توجه داشت که افزایش سرمایه تأثیری بر سود سال جاری ندارد و هیئت مدیره این شرکت معدنی برآورد کرده در سال 98 به سود خالص 2 هزار و 422 میلیارد تومانی دست یابد.

«کگهر» در اندیشه افزایش سرمایه

 

شایان ذکر است «کگهر» سال مالی منتهی به آذر ماه دارد و تا پایان دوره 6 ماهه منتهی به خرداد ماه یک هزار و 19 میلیارد ريال سود خالص شناسایی کرده که معادل 42 درصد رقم عنوان شده در گزارش توجیهی افزایش سرمایه است. این شرکت هنوز گزارش عملکرد دوره 9 ماهه منتهی به شهریور ماه را ارائه نکرده است و از این بابت با اخطار از سوی سازمان بورس مواجه شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: