رئیس سازمان بورس اعلام کرد:
کد خبر: ۳۲۱۰۸۰
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
0
پول نیوز - رئیس سازمان بورس گفت: ما در بالاترین سطح افشای اطلاعات شرکت های بورسی در دنیا قرار داریم. برنامه امسال سازمان بورس این است که کیفیت افشا را بالا ببرد.

بازار سرمایه فرصتی برای شفافیت بیشتر

 

به گزارش پول نیوز، شاپور محمدی در مراسم روز حسابدار با بیان اینکه پایه اصلی شفافیت در بازار سرمایه، حسابداران و حسابرسان هستند، اظهار داشت: در سازمان بورس، بیش از ۶۰۰ شرکت، ۶۵۰ نهاد مالی و حدود ۴۰۰ شرکت که بورسی نیستند؛ اما به موجب ماده ۶ از اصل ۴۴ ملزم به افشای اطلاعات مالی هستند، حضور دارند که افشای اطلاعات می‌کند و این اطلاعات، در کدال ثبت می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در یک لحظه، عموم مردم با یک شرایط برابر می‌توانند اطلاعات را مشاهده کنند؛ اما باید توجه کرد که این نقش و وظیفه حسابداران و حسابرسان است که این اطلاعات را پایش کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: طبیعتاً وقتی چهار بار در سال، صورت‌های مالی تهیه می‌شود که دوباره مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و ۱۲ بار تولید و فروش شرکت‌ها افشا می‌شود، بدین معنا است که ما در بالاترین سطح افشای اطلاعات در دنیا قرار داریم؛ ضمن اینکه برنامه امسال سازمان بورس این است که کیفیت افشا را بالا ببرد.

وی گفت: در سال ۹۵؛ معادل ۴۳ درصد از شرکت‌ها به موقع، ۲۳ درصد با دیرکرد و بقیه شرکت‌ها آمار خود را افشاء نمی‌کردند، اما امروز ۹۱ درصد افشای به موقع، ۸ درصد افشای با تاخیر دارند و تنها یک درصد ارائه نمی‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: