February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۱۰۶۲
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
0
پول نیوز - حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بانک توسعه تعاون اطلاعات موردنیاز مشتریان و ذینفعان را با شفافیت ارائه داده است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون صبح امروز در نشست تخصصی هشتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی در مجتمع فرهنگی تلاش اظهار داشت: ازآنجایی‌که بخش تعاون یک مدل اقتصادی و اجتماعی توأمانی است یک از ویژگی‌های این مدل مردم مدار و مردم‌نهاد شفاف‌سازی است و بانک توسعه تعاون بانک اختصاصی این بخش اقتصادی شفاف است.

وی تصریح کرد: تدوین آئین‌نامه، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های اعتباری، اقدامات بانک در زمینه افشای اطلاعات با رویکرد رعایت حقوق ذینفعان و ایجاد پایگاه اطلاع‌رسانی در جهت ارائه اطلاعات مرتبط با خدمات در راستای عدالت اجتماعی و اقتصادی از مهم‌ترین اقدامات بانک در حوزه شفافیت است.

 

بانک توسعه تعاون اطلاعات موردنیاز مشتریان و ذینفعان را با شفافیت ارائه کرد

 

مهدیان همچنین به تبیین عملکرد بانک در ایجاد برقراری ارتباط عادلانه با ذینفعان با استفاده از ظرفیت ابزارهای مختلف ارتباطی، اطلاع‌رسانی به‌ویژه مبتنی بر الکترونیک و دیجیتال، اقدامات مبتنی بر اتخاذ رفتار حرفه‌ای به‌ویژه در خصوص اطلاع‌رسانی و خدمات‌رسانی به جامعه هدف در عاملیت طرح‌های ملی در امر کمک به تولید و اشتغال با رویکرد بر پیش‌گیری از فساد و انحراف پرداخت و شفاف‌سازی رویکرد سازمان در اتخاذ استراتژی عدالت محورانه برای تحقق حقوق مردم و ذینفعان را حائز اهمیت عنوان نمود.

مهدیان با تبیین اهمیت شفافیت در حوزه بانکداری گفت: کسب‌وکار بانکی در شرایط ویژه خاص که مبتنی بر بازار پول می‌باشد می‌بایست برای اعتمادآفرینی و بقاء در بازار و رقابت و ماندگاری با شفافیت عمل کند که ارائه دقیق صورت‌های مالی و ترازهای مالی نمودی از شفاف‌سازی است.

وی خاطرنشان نمود: شفافیت و کیفیت در ارائه اطلاعات تخصصی به مشتریان، ذینفعان از مهم‌ترین راهبردهای بانک توسعه تعاون است. وی افزود: فعالان اقتصادی و تعاون گران جهت اخذ تصمیمات اقتصادی و مالی نیاز به اطلاعات دقیق دارند که بانک توسعه تعاون با شفافیت در ارائه اطلاعات این امکان را برای مخاطبان خود ایجاد نموده است.

مهدیان خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون همواره در تبیین اهداف کمی و کیفی، راهبردها و راهکارها پیشگام بوده است، پرداخت تسهیلات ماهیانه به میزان ده هزار میلیارد ریال از برنامه‌های عملیاتی بانک بوده است که به‌خوبی محقق شده است.

مهدیان تطبیق عملکرد بانک مطابق با اساسنامه و اسناد قانونی بالادستی را از مهم‌ترین مصادیق شفافیت عنوان نمود و گفت: اختصاص هفتاد درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاون گران همواره در این بانک رعایت گردیده است. وی ادامه داد: موازین و استانداردهای مالی و حسابداری به‌ویژه عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی همواره توسط بانک توسعه تعاون رعایت گردیده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون مدیریت صحیح منابع و مصارف و مدیریت جریان نقدینگی را برای انجام تعهدات، مأموریت‌ها و تکالیف این بانک الزامی دانست و گفت: با مدیریت صحیح جریان وجوه، امکان حضور بانک در طرح‌های ملی به‌ویژه طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ و اعطای تسهیلات به متقاضیان نهادهای حمایتی فراهم گردیده است که موجب نقش‌آفرینی بانک در ایجاد اشتغال و رونق تولیدشده است.

مهدیان با اشاره به حرکت بانک توسعه تعاون به سمت بانکداری دیجیتال گفت: ارائه اطلاعات شفاف و تخصصی به مشتریان و فراهم‌سازی سیستم تبادل اطلاعات از طریق سامانه‌ها از مهم‌ترین امکانات و الزامات موردنیاز در این حوزه می‌باشد و ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی بانک توسعه تعاون در این مسیر فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: چهار ویژگی سلامت، صداقت، شفافیت و شجاعت سرلوحه ۴۵۰۰ نفر سرمایه انسانی مستقر در ۴۵۰ شعبه بانک توسعه تعاون بوده است.

شایان‌ذکر است نشست تخصصی شفافیت و نوآوری در بخش تعاون با حضور محمد کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس، حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، حسینی نیا رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، شهریور رئیس خانه تعاون گران ایران، عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران و همامی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فولاد صبح امروز در مجتمع فرهنگی تلاش برگزار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.