آشنایی با مفاهیم مالی و اقتصادی؛
کد خبر: ۳۲۱۰۵۸
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
0
پول نیوز - راهکارهایی برای شناسایی دستگاه پوز واقعی با دستگاه‌های تقلبی مانند صفحه کلید سخت و یا عدم وجود چراغ‌های چشمک زن وجود دارد که می‌توان در مواقع لزوم آنها را مورد بررسی قرار داد.

شناسایی کارتخوان تقلبی

به گزارش پول نیوز، در دستگاه پوز اورجینال و اصلی، وقتی شما کارت را وارد آن می‌کنید، به میزان حدودا دو بند انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی می‌ماند و، اما در مقابل اگر کارت در دستگاه پوز بیشتر فرو رود، قطعا تقلبی است و از گفتن رمز و اطلاعات خود جلوگیری کنید تا اطلاعات شما به دست مالک پوز نیفتد.

گشاد بودن زبانه‌ها

در نسخه‌های جعلی و تقلبی دستگاه پوز، زبانه کنار پوز که بیشتر به عنوان نگهدارنده طراحی شده به اندازه یک بند انگشت گشادتر است و، اما در نسخه‌های اصلی و اورجینال، کمتر از یک بند انگشت است. در صورت مشاهده چنین چیزی، حتما از خرید انصراف دهید و این خطا را به سازمان‌های مربوطه گزارش دهید تا افرادی که از خرید خود نهایت اطمینان را دارند، به دام آن‌ها نیافتند.

صفحه کلید سفت و سخت

اگر تا به حال با دستگاه‌های پوز کار کرده باشید، حتما می‌دانید که دکمه‌های دستگاه پوز نرم هستند و شما می‌توانید رمز کارت خود را به راحتی وارد کنید. اما دستگاه‌های پوز جعلی این ویژگی و قابلیت را ندارند و تنها صرف خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او می‌گوئید، می‌تواند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و استفاده کند. با این وجود به هیچ وجه رمز کارت خود را به هیچ وجه به صاحب پوز نگویید و خودتان باید وارد کنید. در غیر این صورت اطلاعات کارت شما هک خواهد شد. دستگاه‌های پوز جعلی می‌توانند اطلاعات پنهان کارت شما را بخواند و در حافظه خود ذخیره کنند یا به صورت مستقیم به سیستمی که به آن متصل است، اطلاعات را منتقل کنند.

همچنین وقتی شما رمز کارت را به شخص می‌گویید، او به صورت ساختگی اعداد را وارد می‌کند و، اما در اصل رمز کارت شما را حفظ می‌کند. بعد از آنکه شما از محل دور می‌شوید، کارت شما را با دستگاه‌های مربوطه می‌سازند و با رمز و اطلاعات کارت شما شروع به استفاده می‌کنند.

عدم وجود چراغ‌های چشمک زن

یکی از علائم دستگاه پوز جعلی، عدم وجود چراغ LED چشمک زن است که در اکثر دستگاه‌های پوز وجود دارد و در صورت عدم وجود این چراغ LED می‌بایست از خرید خودداری کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: