پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد:
کد خبر: ۳۲۰۹۵۹
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
0
پول نیوز - سرمایه گذاری خطرپذیر سالیان سال در اقتصاد کشور ما مغفول مانده و توسعه این نوع سرمایه گذاری برای کشور ضروری است.

نیاز اقتصاد کشور؛ صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش پول نیوز، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین رونمایی و پذیره نویسی فراصندوق ستارگان گفت: از تاسیس این صندوق بسیار خوشحالم به این دلیل که ما بیش از یک سال به دنبال ایجاد این نهاد در سازمان بورس و دیگر نهاد‌های بزرگ کشور بودیم و هم اکنون با کمک سازمان بورس، دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توانستیم این صندوق را به عنوان یک نهاد مالی در اقتصاد کشور ایجاد کنیم.

ستاری در ادامه افزود: سرمایه گذاری‌های خطرپذیر بخشی است که متاسفانه سالیان سال در اقتصاد کشور ما مغفول مانده و توسعه این نوع سرمایه گذاری‌ها در کنار بحث اعطای تسهیلات بانک‌ها می‌تواند برای حوزه اقتصاد دانش بنیان کشور تأمین مالی کند.

وی در ادامه با تشکر از تمامی نهاد‌هایی که در تاسیس این صندوق همکاری‌های لازم را با معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری داشته اند، اظهار داشت: از سازمان بورس، شرکت فرابورس ایران و بدنه بازار سرمایه تشکر ویژه‌ای دارم به این دلیل که می‌دانم ایجاد یک صندوق، با این حجم، دردسر‌ها و مشقت‌های خاصی دارد و در این زمینه سازمان بورس و فرابورس ایران از هیچ زحمتی دریغ نکردند.

معاون عملی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه در خصوص نقش دولت دراین صندوق اشاره داشت: این سرمایه گذاری مختص به نهاد‌های خصوصی است و تامین سرمایه آن نیز از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد لذا دولت، هیچ نقش و قانون خاصی در این مورد ندارد. بحث سرمایه گذاری در این صندوق مختص به جوانانی است که سرمایه هایشان در مغزهایشان است نه در جیب هایشان.

بر اساس این گزارش، تفاهم نامه سرمایه گذاری و مشارکت در فراصندوق ستارگان میان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی و آستان قدس رضوی، امروز، در آیین رونمایی و پذیره‌نویسی فراصندوق ستارگان به امضا رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: