پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
راهکار تکراری مسئولان در مواجهه با آلودگی هوا؛
کد خبر: ۳۲۰۸۷۹
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
۱
پول نیوز - هوای تهران‌ هر روز آلوده‌تر از روز قبل می شود. آنطور که معاون مرکز هوا و تغییر اقلیم کشور می‌گوید: « باد مساعد برای جا‌به‌جایی آلودگی ها نوزید، بنابراین اعضای کمیته اضطرار پایتخت، مجبور شدند مدارس را تعطیل کنند.»

به گزارش خبرنگار پول نیوز، آنچه از قدیم تهران برایمان تعریف کرده اند چقدر متفاوت است با شهری که اینک میلیون ها انسان ساکن آن هستیم. شهری کثیف و دود زده و خسته و پر سر و صدا، شهری که دارد از انبوه جمعیت منفجر می شود. شهری که روز به روز به تعداد خودروهایش اضافه میشود. آن هم خودروهایی اغلب خارج از هرگونه استاندارد.

"طهران" رفته و به جایش "تهرانی" نشسته که نه جان دارد و نه جا. انگار دیگر برای کسی مهم نیست که این پایتخت زنده و زیبا دارد نفس نفس میزند.

با توجه به آلودگی هوا توصیه شده همه افراد به خصوص گروه های حساس جامعه که شامل کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و خانم های باردار هستند از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

مسئولین این حوزه کجا نشسته اند؟ کجا نفس میکشند که نمیبینند چه بلایی بر سر شهر و مردمش آمده است؟؟!

گناه مردم تهران چیست که به جای هوا باید دود گازوئیل استنشاق کنند و به جای نفس عمیق رو به آسمان آبی باید با ماسک تنفس کنند؟

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در روزهای اخیر، شاخص آلودگی هوا در شرایط "هشدار" قرار گرفته است. خسته نشدید از بس فقط "هشدار" دادید؟

چند روز گذشته پس از گذشت مدت قابل توجهی که مردم تهران در هوای آلوده تنفس کردند بالاخره صدایی از یک مسئول درآمد و استاندار تهران اعلام کرد مهدهای کودک و مقاطع دبستان به دلیل آلودگی هوا تعطیل هستند.

راهکاری که به نظر میرسد تنها راهکار مسئولین در زمان بحران آلودگی هواست و سالهاست اجرای آن نه نتیجه ای داده و نه از آلودگی هوا کم کرده است.
شهر را تعطیل کنید تا باد بوزد!!! / تهرانی که نه جان دارد و نه جا!

در شرایطی که مردم تهران به سختی نفس می‌کشند، اثری از برنامه‌ریزی و اقدام خاصی از سوی مسئولان به خصوص شهرداری تهران دیده نمی شود و گویی در این روزها نسبت به انتقادات، روزه سکوت گرفته‌اند.
مسئولانی که در سالهای گذشته از اقدامات مثبت در جهت اجرای طرح‌های کاهش آلودگی هوا سخن به میان می آوردند باید بدانند که این اتفاقات صورت گرفته به واسطه وزش باد و باران بوده نه طرح‌های مسئولان شهرداری تهران!

همین مسئولان تنها راهکار موجود را وزش باد می دانند. باز هم تصمیم گیری در اتاق فکری انجام میشود که مشاورانش انگار در این شهر زندگی نکرده و خبر از این شهر ندارند. آیا کشوری مانند ایران و شرایط جوی ایران وجود ندارد که مدیریت بحران کرده باشند و ما نیز از آنها الگوبرداری کنیم؟

مردم این شهر تا کی باید منتظر باشند که اعضای کمیته اضطرار آلودگی دور هم جمع بشوند و تصمیمی بگیرند گرچه به وفور دیده شده که این تصمیمات با راهکارهای تکراری، ناکارآمد و غیر کارشناسی بوده که ضمانت اجرایی هم ندارند.

مانند پلیس که به گفته معاون مرکز ترافیک تهران دستورات دولت برای آلودگی هوا مثل عدم تردد کامیون ها در شهر را اجرا نمی کند و یا شرکت کنترل کیفیت هوای تهران که موظف است بصورت روزانه شاخص های آلودگی هوا در مناطق تهران را رصد کرده و در سایت قرار دهد، چند روزیست که برای بعضی مناطق تهران به دلایل نامشخص این شاخص ها را به روز نمیکند.

بنظر می رسد مردم باید به دعای باران متوسل شوند چرا که به ارائه راهکار و اجرای برنامه ای برای کاهش آلودگی هوای تهران و دیگر شهرها دیگر امیدی نیست. مردم در این شرایط سخت چاره‌ای جز اینکه منتظر پایان عمر کاری مدیریت شهری فعلی تهران باشند، ندارند!
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: ۱
نظرات بینندگان
روح انگیز عابدی
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/09/10
عالی بود مثل همیشه نوشته هاتون این میتونه شاید تلنگری باشه برا مسوولین
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.