February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
ابوترابی در گفتگو با پول نیوزمطرح کرد:
کد خبر: ۳۲۰۸۷۳
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
0
عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با تاکید بر اینکه قاچاق سوخت در کشور حجم بالایی دارد گفت: متأسفانه در کشور سالانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان قاچاق سوخت داریم.

 

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با بیان اینکه یکی از مهمترین مقوله‌هایی که دولت می‌توانست در حوزه نظارت توجه ویژه‌ای داشته باشد حوزه ممانعت از قاچاق به خصوص خروج سوخت از کشور باشد، اما عملکرد مطلوبی حاصل نشده است اظهار داشت: متاسفانه ما می‌بینیم قاچاق سوخت از مبادی خروجی مرزی به کشور‌های همجوار به خصوص کشور افغانستان قاچاق می‌شود و سوخت‌هایی اعم از گازوئیل و بنزین خوراک خودرو‌های نیرو‌های ناتو در این کشور می‌شود.


وی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه رقمی بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان قاچاق سوخت در کشور داریم خاطرنشان کرد: هدر رفت سوخت و مقوله قاچاق از آن مولفه‌های مهمی است که در تمامی ادوار دولت‌ها باید توجه ویژه‌ای به آن می‌شد؛ اما متاسفانه برنامه‌های اجرایی برای مبارزه با این امر مطلوب نبوده است، ضمن آنکه جلوگیری از این اتفاق نیازمند عزم دستگاه‌های مرتبط با این موضوع است.


عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: در خصوص موضوع قاچاق سوخت ما می‌توانیم گام بزرگی را برداریم و آن اجرای برنامه جامع هدفمندی یارانه‌هاست چرا که با عملیاتی کردن این فاز ها دولت می‌تواند مبادی قاچاق و کسانی که در این حوزه اقدام به اخذ سهمیه و سپس چاق چاق آن می‌کنند را به سرعت شناسایی کرده و اقدام چنین تخلفاتی جلوگیری کند.


۲۰ درصد از مصرف کنندگان برابر با ۶۰ درصد جامعه


وی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف کشور در موضوع حامل‌های انرژی (برق،گاز، سوخت های بنزینی و گازوئیلی) حدود ۲۰ درصد از تراز جهانی بالاتر است بیان داشت: حدود ۸۰ درصد سرانه استفاده از حامل‌های انرژی در کشور استفاده مطلوب است و ۲۰ درصد مشترکان پرمصرف هستند به طوری که این ۲۰ درصد از مصرف کنندگان برابر با ۶۰ درصد جامعه است.


ابوترابی با تاکید بر اینکه دولت باید با برنامه‌ریزی صحیح وارد اجرایی شدن  هدفمندی یارانه‌ها شود تصریح کرد: با عملیاتی کردن این بخش از قانون ما می‌توانیم پول را به حساب خانوار‌ها واریز کرده تا خود مردم بتوانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند بنابراین اگر این رقم در دست خود مردم باشد هر کس به میزان مصرف خود هزینه خواهد کرد.


عضو فراکسیون ولایی مجلس در مثالی چنین عنوان کرد که بسیاری از خانواده‌های چندین دستگاه خودرو دارند یا به میزان متراژ محل سکونتشان از حامل‌های انرژی مانند برق و گاز بیشتر استفاده می‌کنند که در قالب پرمصرف‌ها قرار می‌گیرند و کسانی هم هستند که تنها یک خود را دارند و یا حتی همین را هم ندارند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند و محل سکونتشان متراژ کمتر است و سرانه استفاده از حامل‌های انرژی این خانوار‌ها به طور معقول است پس بنابراین باید عدالت در این موضوع رعایت شود.


نماینده مردم نجف‌آباد در پایان ادامه داد: اجرای صحیح این قانون می‌تواند به طوری باشد که مردم به میزان مصرف هزینه‌های خود را پرداخت کنند، اما باید این رویه در قالب ساختار عدالت گونه و منوط به پرداخت‌های واقعی سرانه مصرفی مشترکان باشد.

برچسب ها: قاچاق ، سوخت ، دولت ، مجلس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: