پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۰۷۲۰
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
0
پول نیوز - امیدواری به توافق رسیدن آمریکا و چین باعث تدوام روند افزایشی شاخص بورس های جهانی شده است.

به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، سرمایه گذاران با اظهارنظرهای مثبت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور چین ، شی جینپینگ و رسانه های دولتی چین درباره شانس توافق قریب الوقوع تجاری تشویق شدند و این امر باعث شد تا معاملات امروز سه شنبه در بورس های جهانی تقویت شود.

 

در وال استریت، تمامی شاخص های بورسی صعدودی بودند، شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۶۸ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸هزار و ۶۶.۴۷ واحد بسته شد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۷۵ درصد افزایش تا سطح ۳۱۳۳.۶۴ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورس آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با افزایش ۱.۳۲درصدی در سطح ۷۶۳۲.۴۹واحدی بسته شد.


احتمال توافق تجاری عامل سبز پوش شدن بورس های جهانی

 

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۵۸ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۴۲۸.۸۱ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با کاهش ۰.۰۳ درصدی به ۲۶هزار و ۹۸۳.۲۳ واحد رسید.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با افزایش ۰.۱۶ درصدی در سطح ۳۸۸۴.۵۱ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۸۳ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۷۸۷.۵۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

 

از سوی دیگر در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد مثبتی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با جهش ۰.۹۵ درصدی تا ۷۳۹۶.۲۹ واحد بالا رفت، شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۰.۵۴ درصدی در سطح ۵۹۲۴.۸۶ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۶۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۲۴۶.۶۵واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۷ درصد بالا رفت و به ۹۳۱۹.۹۰ واحد رسید.

شان الیور ، رئیس استراتژی سرمایه گذاری و اقتصاددان ارشد سرمایه گذاران سرمایه گذار AMP گفت: "روند گسترده این است که بازارها به دنبال معامله هستند زیرا تجارت بزرگترین عامل برای رشد جهانی بوده است."

وی گفت: "ما یک محیط با نرخ بهره پایین داریم که پشتوانه سهام باشد. اگر اخبار اقتصادی بهتری کسب کنیم و از ریسک های ژئوپلیتیکی رهایی یابیم ، سهام می تواند در سال آینده بیشتر شود. "

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.