پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۰۶۴۶
۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
0
پول نیوز - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دولت نگاه ویژه ای به زلزله زدگان دارد، گفت: تسهیلات بانکی زلزله زدگان از فردا دوشنبه پرداخت می شود.

پرداخت تسهیلات بانکی زلزله زدگان از امروز

 

به گزارش پول نیوز، علیرضا تابش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشکلی برای پرداخت این وام های بانکی با کارمزد پایین نیست، افزود: اعتبارات این موضوع توسط بانک مرکزی به بانک ها اختصاص یافته است. این تسهیلات با ساده‌ترین شرایط‌ و ضمانت‌های زنجیره‌ای ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زلزله اخیر در میانه باعث خسارت دیدن بیش از ۱۰۰ روستا شد، ادامه داد: با اینکه تلفات جانی کم بود ولی خانه های خشتی و گلی به صورت کامل خسارت دیدند.

وی با تاکید بر اینکه اسکان موقت زلزله زدگان کوتاه می شود و به اسکان دائم آنها متصل خواهد شد، ادامه داد: اسکان اضطراری با چادر آغاز شد و سپس هم اکنون شاهد اسکان موقت تمام زلزله زدگان در منطقه میانه و سراب هستیم.

رئیس بنیاد مسکن ابراز داشت: اسکان موقت نیز به دو شکل خانه اجاره ای و اتاقک پیش ساخته انجام می شود. ۱۰۴۰ خانه اجاره ای توسط زلزله زدگان انجام شد و به هر خانوار مبلغ ۱۰ میلیون تومان بابت اجاره بها پرداخت شد. همچنین ۲۳۲ اتاقک اسکان موقت نیز برای گروه دیگری از زلزله زدگان احداث شد.

وی با بیان اینکه آواربرداری در مناطق زلزله زده در روزهای پایانی خود قرار دارد، گفت: تا ۱۵ روز آینده آواربرداری به صورت کامل تمام می شود، آواربرداری بیش از ۹۰۰ واحد مسکونی به پایان رسیده است و در برخی نقاط احداث واحدهای جدید آغاز شد.

تابش همچنین گفت: ۲ هزار واحد در میانه و یک هزار واحد در سراب در اثر زلزله خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه ساخت تقریبا ۳ هزار واحد اسکان دائمی و ۲ هزار واحد دامی را در دستور کار داریم، گفت: برای واحد دامی نیز وام داده می‌شود و تامین اعتبار شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: واحدهای مسکونی احداثی مناطق زلزله زده تا پایان تیرماه به اتمام خواهند رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.