پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
سفیر آفریقای جنوبی عنوان کرد:
کد خبر: ۳۲۰۶۲۹
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
0
پول نیوز - سفیر آفریقای جنوبی در ایران عنوان کرد: به نظر می‌رسد بازار سرمایه ایران یک بازار توسعه یافته است و می‌تواند راه نجات اقتصاد ایران باشد.

 

به گزارش پول نیوز، ویکا مازوی کومولو، سفیر آفریقای جنوبی در ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر اقتصاد ایران با مشکلاتی روبرو است و با توجه به تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه آمریکا علیه ایران، ایجاد روابط اقتصادی با کشور‌های مختلف برای ایران دشوار است، اما این کشور توانسته به خوبی مشکلات اقتصادی خود را حل کند.

ویکا مازوی کومولو ادامه داد: تحریم‌های آمریکا دلیل توقف صادرات نفت خام ایران به آفریقای جنوبی بود. اما می‌توان با تمرکز بر روی ظرفیت‌های مشترک اقتصادی، افق‌های جدیدی در مناسبات دو کشور ترسیم کرد و امیدوارم در سایر حوزه‌های اقتصادی، ایران و آفریقای جنوبی با یکدیگر همکاری مستمر داشته باشند.

وی در خصوص روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی گفت: بسیاری از بخش‌های اقتصادی ایران هنوز می‌توانند روابط تجاری بین المللی داشته باشند. بنگاه‌های کوچک و متوسط می‌توانند بستر کار اقتصادی بین دو کشور باشند و صنایع کشاورزی، خودروسازی، دارو، معدنی از جمله بخش‌های مهم تجاری بین دو کشور هستند.

وی با اشاره به رابطه تجاری شرکت ایرانسل و MTN آفریقای جنوبی خاطرنشان ساخت: شرکت MTN آفریقای جنوبی با شرکت ایرانسل وارد سرمایه گذاری مشترک شده است و برای سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور فرصت‌های فراوانی موجود است.

سفیر آفریقای جنوبی در ادامه اظهار داشت: این مشکل که ایران هیچ رابطه بانکی با کشور‌های دیگر ندارد یک مشکل بزرگ برای تاجران و سیستم واردات و صادرات ایران است، اما بازار سرمایه این کشور با ایجاد رابطه با کشور‌های توسعه یافته توانسته گام مهمی را در حل برخی از مشکلات پیش روی خود که ناشی از تحریم‌های یک جانبه آمریکا است بردارد. می‌توان به بورس ایران و نوآوری‌ها و ابزار‌های آن برای پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی امیدوار بود.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد بازار سرمایه ایران یک بازار توسعه یافته است و می‌تواند راه نجات اقتصاد ایران باشد.

منبع : سنا

برچسب ها: بازار سرمایه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.