February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۰۶۲۷
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
0
پول نیوز - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: توسعه شهرک های صنعتی و ایجاد کشت و صنعت در منطقه آزاد ماکو را با اهتمام ویژه پیگیری می کنیم و در این رابطه از همکاری شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان غربی بهره خواهیم جست.
به گزارش پول نیوز، محمدرضا عبدالرحیمی در دیدار با سعید جفایی مدیر شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان غربی افزود؛ بعد از حمل و نقل و لجستیک، مهمترین مزیت منطقه آزاد ماکو کشاورزی، دامپروری و صنایع وابسته آن است.

عبدالرحیمی با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت اراضی حاصلخیز منطقه اظهار داشت: تا کنون شیوه‌های سنتی در کشاورزی نتایج مطلوبی نداشته است و سبب مهاجرت و تغییر شغل فعالان عرصه‌های کشاورزی شده لذا رویکرد دولت مدرنیته و علمی کردن فعالیت‌های کشاورزی است.

وی، زمین را ارزشمندترین دارایی هر کشوری عنوان کرد و ادامه داد: رویکرد سازمان منطقه آزاد ماکو صنعتی کردن حوزه کشاورزی از تولید تا بعد از تولید و استفاده از تمام ظرفیت‌های این حوزه است لذا برای احداث شهرک‌های کشاورزی و توسعه کشت و صنعت گام‌های خوبی در منطقه برداشته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، افق منطقه آزاد ماکو را برمبنای الگویی برای سرزمین اصلی در تمامی زمینه‌ها دانست و تصریح کرد: با اجرای کشت و صنعت نمونه در منطقه آزاد ماکو می‌توان یک نمونه موفق از صنعت کشاورزی منطقه آزاد ماکو به سرزمین اصلی ارائه کرد.

مدیر شهرک‌های کشاورزی جهاد کشاورزی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این شهرک گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه کشت گلخانه‌ای در استان انجام شده که مهمترین آن‌ها شهرک گلخانه‌ای سریل آباد بوکان، درشک سلماس، خانشان ارومیه، میاندوآب، دریاس مهاباد، مهلذان خوی و شهرک شیلاتی آغ چای می‌توان نام برد.

**منطقه آزاد ماکو مستعدترین منطقه در زمینه احداث شهرک‌های کشاورزی است
سعید جفایی منطقه آزاد ماکو را مستعدترین منطقه آزاد برای سرمایه گذاری در زمینه گلخانه ای، دامپروری و شیلات دانست و تصریح کرد: اگر سرمایه گذاران بخش کشاورزی از این ظرفیت بی بدیل مطلع شوند قطعا برای سرمایه گذاری در این حوزه درنگ نخواهند کرد.

جفایی ایجاد اشتغال به ازای هر هکتار برای ۱۰ الی ۱۲ نفر بصورت مستقیم را از مزایای سایت گلخانه‌ای دانست و افزود: در این نوع کشاورزی راندمان محصول ۴ الی ۸ برابر نسبت به فضای آزاد افزایش می‌یابد و از منابع آب وخاک استفاده بهینه خواهد شد.

مدیر شهرک‌های کشاورزی آذربایجان غربی عبور از مرحله سنتی به صنعتی را در حوزه کشاورزی نیازمند سواد و دانش دانست و اضافه کرد: اولین مشکل در حوزه کشاورزی، کم سوادی بهره برداران است و دومین مشکل در تولید و بعد از تولید است چرا که زنجیره تولید و ارزش بخوبی ایجاد نمی‌شود.

شایان ذکر است؛ تعداد ۹۱ شهرک‌های گلخانه در کشور احداث شده که از این تعداد ۹ شهرک در آذربایجان غربی واقع است و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر بصورت مستقیم در شهرک‌های گلخانه‌ای آذربایجان غربی فعال هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.