کلیدی که اکوتوریسم را سه قفله کرد!!
کد خبر: ۳۲۰۵۷۶
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
0
پول نیوز - زماني که خبر افزايش ناگهاني قيمت بنزين اعلام شد فعالان حوزه گردشگري انتظار داشتند تا دولت براي اين حوزه نيز چاره ای بیندیشد و اجازه ندهد تا این صنعت بی جان تر از قبل شود.

به گزارش خبرنگار پول نیوز، چند روز گذشته، مردم به طور ناگهانی با سهمیه‌بندی پیش‌بینی‌نشده بنزین و افزایش چند برابری آن در کشور مواجه شدند و این موضوع به خبر داغ رسانه‌های داخلی تبدیل شد. انتظار می‌رفت، دولت طرحی جامع و کامل با در نظر گرفتن تمام ابعاد این تصمیم تحویل دهد اما این مهم محقق نشد.

یکی از بخش‌هایی که از این تصمیم تاثیر زیادی خواهد گرفت حوزه گردشگری است. تأثیرات سهمیه‌بندی بر صنعت گردشگری کشور ببسیار مشهود خواهد بود. نکته عجیب اینکه هیچ برنامه ای برای این موضوع درنظر گرفته نشده است.

گردشگری ایران وابستگی شدیدی به مسافران داخلی دارد. بخش مهم سفرهای داخلی، موضوع حمل‌ونقل را فرا می‌گیرد، حمل‌ونقل نیز وابسته به نرخ بنزین بوده حال باعث تعجب اینکه در سهمیه‌بندی بنزین سهمی به گردشگری اختصاص داده نشده و شاید بهتر بود بعد از سهمیه‌بندی گزارشی جامع از اقدامات دولت در راستای اجرا و جلو‌گیری از تسرّی تناقضات ناشی از این تصمیم در حوزه‌های مختلف منتشر شود.

سهمیه بندی بنزین در دولت نهم و دهم نیز اجرا شده بود اما؛ در کنارش سهمیه‌های جداگانه‌ای برای سفر در نظر گرفته شد چرا که رقم سهمیه امسال، به حدی کم و عجیب است که برای تردد ماهیانه خودرو‌ها در داخل شهر هم کفاف نمی‌دهد چه برسد به برنامه‌ریزی برای سفر و گردشگری.

با توجه به اینکه تعطیلات زمستان و همینطور عید نوروز را پیش رو داریم، درنظر نگرفتن مقوله سفر و مسافران از سوی دولتی که با نام دولت تدبیر و امید به مردم وعده داده، باز هم به بی اعتمادی و دلخوری مردم منجر می شود. از سوی دیگر برای خود دولت نیز این موضوع، تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت چرا که؛ صنعتی که در بسیاری از کشورها، به عنوان صنعت اول برای گردش مالی به حساب می آید، با این جریانات و بی تدبیری ها، قربانی خواهد شد و ورشکستگی به همراه خواهد داشت.

بعد از خبر سهمیه بندی بنزین، وزارت میراث فرهنگی در نامه ای به وزارت نفت نوشت که اگر قصد اجرایی شدن آن وجود دارد، به فکر سفرهای مردم هم باشید. حالا باید دید آیا دولت تدبیر و امید فکری به حال سفرهای مردم خواهد کرد یا نه؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: