کد خبر: ۳۲۰۵۳
۲۳ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۳
0
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد شرایط شماره گذاری خودروها و صدور مجوز در سال 90 افزود: همه ساله در اواخر سال مجوز شماره گذاری برای شرکت‌های خودروساز صادر می‌شود اما طبق تصمیماتی که از سال جاری اتخاذ شده برای سال 90 تنها به خودروسازانی مجوز شماره گذاری داده می شود که به تعهدات خود در نصب تجهیزات ایمنی عمل کرده باشند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه پلیس مجوز شماره گذاری مدلهای سال آینده شرکت سایپا را به دلیل عمل نکردن به تعهدات خود در مورد نصب تجهیزات ایمنی صادر نمی کند گفت: کیفیت خودروهای فراز از سوی موسسه استاندارد تایید شده اما هنوز مجوز شماره گذاری آن صادر نشده است.

به گزارش مهر، سردار اسکندر مومنی صبح دوشنبه در نشستی با خبرنگاران با اشاره به طرح هدفمندی یارانه‌ها اظهار کرد: اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در حوزه ترافیک موجب کاهش 10 درصدی حجم ترافیک در درون و برون شهرها شده است که این روند در آینده افزایش نیز می‌یابد.

وی ادامه داد: پلیس در اجرای این طرح با آمدگی کامل وارد شد و بیش از هزار تیم را در حوزه راهور ساماندهی و فعال کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به فعالیت گشت های نظارت بر حمل نقل عمومی تصریح کرد: 140 تیم گشتی در تهران فعالیت داشته و بر تخلفات سیستم حمل نقل عمومی نظارت می‌کند به نحوی که در طول این مدت تعدادی از متخلفان جریمه و یا توقیف شدند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد شرایط شماره گذاری خودروها و صدور مجوز در سال 90 افزود: همه ساله در اواخر سال مجوز شماره گذاری برای شرکت‌های خودروساز صادر می‌شود اما طبق تصمیماتی که از سال جاری اتخاذ شده برای سال 90 تنها به خودروسازانی مجوز شماره گذاری داده می شود که به تعهدات خود در نصب تجهیزات ایمنی عمل کرده باشند.

سردار مومنی تصریح کرد: بر همین اساس به خودروسازان اعلام کردیم که بدون هماهنگی با پلیس اقدام به پیش فروش خودروهای خود نکنند زیرا از 22 بهمن ماه امسال مجوز شماره گذاری مدل سال بعد تنها به خودروسازانی داده می شود که به تعهدات خود عمل کرده باشند.

وی افزود: به خودروسازانی که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند مانند شرکت خودروسازی سایپا مجوز شماره گذاری برای مدل سال آینده داده نمی‌شود و این شرکت حق پیش فروش خودرو به مردم را ندارد.

وی گفت:‌ 85 درصد تصمیماتی که در تجهیز خودروهای تولید داخل به سیستم‌های امینی از جمله ترمز ضد قفل اتخاذ شده بود از سوی خودروسازان اجرایی شد.

سردار مومنی گفت: از بهمن ماه هیچ خودرویی که ترمز ضدقفل نداشته باشد از سوی پلیس شماره گذاری نمی‌شود اما به مابقی خودروسازانی که به 100 درصد تعهدات خود در نصب این تجهیزات عمل کردند از 22 بهمن مجوز شماره گذاری داده می‌شود.

کنترل اثربخشی آموزشگاه‌های رانندگی/ معلق شدن فعالیت چند آموزشگاه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ادامه داد: در سال جاری تصمیم گرفته شد تا علاوه بر کنترل‌های فرآیندی، کنترل‌های اثربخشی نیز در فعالیت آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی اعمال شود بر همین اساس علاوه بر اینکه تعداد آموزشگاه‌ها، خودروها، ساعت درسی، مربیان و ... در آموزشگاه‌ها کنترل می‌شود با ایجاد نرم افزار میزان اثربخشی آنان نیز کنترل می‌شود.

وی افزود: از این پس تعداد افرادی که در آموزشگاه‌های رانندگی آموزش دیده و گواهینامه دریافت می‌ کنند بررسی شده و میزان تخلفات مرتکب شده از سوی آنان حساب می‌شود.

سردار مومنی تصریح کرد: اگر آموزشگاهی در مقایسه با آموزشگا‌ه‌های دیگر تعداد افراد متخلف بیشتری داشته باشد آن آموزشگاه متخلف محسوب شده و مجوزش باطل می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر فعالیت دو آموزشگاه معلق شده است.

صدور جریمه‌های الکترونیکی سراسری می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به صدور گواهینامه‌های هوشمند و الکترونیکی شدن صدور جریمه‌ها گفت: اجرای این دو طرح زیرساخت‌های لازم برای اجرای قانون جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی است. بر همین اساس هرچه سریعتر باید گواهینامه هوشمند و جریمه‌های الکترونیکی در کشور سراسری شود.

وی افزود: سال گذشته صدور گواهینامه‌های هوشمند در تهران اجرایی شد و امسال نیز به تمام کشور تعمیم یافت به نحوی که در حال حاضر تمام گواهینامه‌های جدید صدور هوشمند هستند.

سردار مومنی گفت: صدور الکترونیکی جریمه‌ها نیز به صورت پایلوت در تهران عملی شد و از سال آینده این سیستم به سراسر کشور تعمیم می‌یابد.

توقیف بیش از 2 هزار خودروی دارای چراغ زنون

وی با اشاره به نصب چراغ‌های زنون در خودروها گفت: پس از بررسی‌های لازم اخذ نظرات کارشناسان دستگاههای مختلف استفاده از چراغ‌های زنون در خودروها ممنوع اعلام شد و تا کنون نیز حدود 66 هزار خودرویی که اقدام به نصب چراغ زنون کرده بوند جریمه شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور افزود: همچنین دو هزار و 342 خودرو نیز به علت نصب چراغ‌های زنون توقیف شدند.

کاهش 10 درصدی تصادفات در سال جاری

سردار مومنی در پاسخ به سئوال مهر مبنی بر میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای در سال جاری گفت: امسال یک میلیون و 165 هزار و 322 خودرو در کشور شماره گذاری و یک میلیون و 340 هزار نفر گواهینامه دریافت کرده و حدود 20 درصد حجم سفرها اضافه شده است.

وی ادامه داد:‌ با این وجود تعداد تصادفات بیش از 10 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته و تعداد تلفات نیز به ازای هر 100 هزار نفر از 32 به 31 نفر کاهش یافته است.

کیفیت خودروی فراز از سوی موسسه استاندارد تایید شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شماره گذاری خودروهای فراز به کجا رسیده تصریح کرد: موسسه استاندارد کیفیت این خودرو را تایید کرده اما هنوز مجوز استاندارد آن صادر نشده است.

وی افزود: همچنین تا کنون مجوز شماره گذاری این خودرو صادر نشده و پلیس در حال بررسی این موضوع است.

شماره گذاری بیش از یک میلیون موتورسیکلت

وی با اشاره به طرح ملی شماره گذاری موتورسیکلت‌ها گفت: این طرح از ابتدای سال آغاز شده که یکی از زیرساخت‌های اصلی در کنترل موتورسیکلت‌ها به شمار می‌آید.

سردار مومنی افزود: تا کنون بیش از یک میلیون موتورسیکلت پلاک ملی دریافت کردند که امیدواریم ظرف دو سال آینده تمامی آنان اقدام به دریافت پلاک ملی کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به راه‌اندازی آموزشگاه‌های موتورسیکلت گفت: راه‌انداز این آموزشگاه ها امسال در دستور کار پلیس راهور نیست.

وی با اشاره به گفته‌های رئیس ثبت اسناد کشور مبنی بر ارزش قانونی نداشتن سند مالکیت صادره از سوی پلیس گفت: ماده 22 قانون حمل و نقل به صراحت مسئولیت صدور گواهینامه خودرو، پلاک خودرو و سند مالکیت را به پلیس واگذار کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: