پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۴۸۱
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
0
پول نیوز - دانشمندان با پودر کردن دو نمونه از شهاب سنگ مواد قندی کشف کرده اند که در تشکیل اجزای حیات روی زمین مانند «آر ان ای» نقش دارند.

کشف مواد قندی در شهاب سنگ ها

 

به گزارش پول نیوز به نقل از نیواطلس، هرچند بدون شک حیات روی زمین آغاز شده است، اما هر روز شواهد بیشتری از وجود عناصر حیاتی در فضا رصد می‌شود. جدیدترین عناصر کشف شده در جهان نوع خاصی از مواد قندی و ضروری برای حیات هستند. این مواد در شهاب سنگ‌ها یافت می‌شود.

با پودر کردن نمونه‌هایی از دو شهاب سنگ «NWA ۸۰۱» که ۲۰۰۱ در مراکش کشف شد و «مورچینسون» که ۱۹۶۹ میلادی در استرالیا رصد شد، دانشمندان این شکر‌ها را کشف کردند. آن‌ها با استفاده از کروماتوگرافی گاز- طیف سنجی جرمی (gas chromatography mass spectrometry) نمونه‌ها را بررسی کردند. این روش به شناسایی مولکول‌های مختلف براساس حجم و بار الکتریکی آن‌ها کمک می‌کند.

در این مسیر محققان انواعی از مواد قندی از جمله ریبوز، آرابینوز و گزیلوز را در غلظت‌های بین ۲.۳ و ۱۱ ذره به ازای هر میلیارد در NWA ۸۰۱ و بین ۶.۷و ۱۸۰ ذره به ازای هر میلیون در مورچیسون کشف کردند. این مواد قندی برای تشکیل حیات اهمیت زیادی دارند و ریبوز به خصوص یکی از اجزای حیاتی RNA است.

یوشیهیروفوروکاوا محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: عناصر مهم دیگر حیات نیز قبلا در شهاب سنگ‌ها کشف شده اند مانند آمینو اسیدها، اما مواد قندی بخشی گمشده از عناصر تشکیل دهنده حیات بودند.

این تحقیق نخستین نشانه مستقیم از وجود ریبوز در فضا و انتقال آن به زمین را دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.