کد خبر: ۳۲۰۴۵۷
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
0
پول نیوز - نشست کارگروه «فرھنگ و رسانه» شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، با حضور مسئولین و شخصیت ھای فرھنگی در محل سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی برگزارشد.

28 کارگزاری برون مرزی تامین اجتماعی آماده خدمت رسانی به ایرانیانبه گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، سید محمدحسین ھاشمی، معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تعامل و ارتباط مستمر با ایرانیان خارج از کشور را ضروری دانست و گفت: سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن نمایندگی ھای فرھنگی در خارج از کشور در عرصه دیپلماسی فرھنگی به ویژه حوزه ایرانیان مقیم، گام ھای بلندی برداشته است.

سید محمدحسین ھاشمی با اشاره به اھمیت توجه به مطالبات فرھنگی ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان ساکن در دیگر کشورھا، سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای کشورمان ھستند و می توانندنمایندگان شایسته برای فرھنگ و تمدن اسلامی ایرانی باشند.

وی افزود: امور ایرانیان خارج از کشور و اھمیت این مسئله بر ھیچ کسی پوشیده نیست و لذا تأکیدات مقام معظم رھبری(مدظله العالی)، ریاست جمھوری و مسئولان نظام مقدس جمھوری اسلامی ایران از جمله وزارت امورخارجه ھمواره مورد توجه است.

ھاشمی ھمچنین، بیان کرد: شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور دارای ھفت کارگروه است که «فرھنگ و رسانه» یکی از این کارگروه ھا برشمرده می شود. سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن نمایندگی ھای فرھنگی در خارج از کشور و توانمندی فرھیختگان و کارشناسان سازمانی در تلاش است در حوزه امور ایرانیان خارج از کشور مؤثر واقع شود.

وی در پایان سخنانش، اظھار امیدواری کرد با بھره گیری از امکانات و ظرفیت ھای دستگاه ھای اجرایی و نھادھای مختلف در حوزه فرھنگ و امور ایرانیان خارج از کشور و ھم افزایی، تعامل و ارتباط مستمر با ایرانیان خارج از کشور بتوانیم در عرصه دیپلماسی فرھنگی گام ھای بلندی برداریم.

حفظ و تقویت ھویت ملی و ارزش ھای دینی ایرانیان مقیم خارج از کشور

ادیب، رییس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در سخنانی در این نشست، با اشاره به منویات مقام معظم رھبری(مدظله العالی) در خصوص توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور، حفظ و تقویت ھویت ملی و ارزش ھای دینی ایرانیان مقیم خارج از کشور را ضروری دانست.

وی در ادامه سخنان خود، وزیر فرھنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کار، وزارت اطلاعات، مرکز مشارکت امور زنان، سازمان میراث فرھنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت امور خارجه از اعضای کارگروه «فرھنگ و رسانه» برشمرد.

ادیب در ادامه، شرح وظایف این کارگروه را 80 عنوان نام برد و بررسی و تصویب سیاست ھا و برنامه ھای کلان در خصوص ایرانیان خارج از کشور، اتخاذ تدابیر لازم برای تعامل سازنده با ایرانیان خارج از کشور، حمایت از حفظ موقعیت ایرانیان خارج از کشور، برنامه ریزی برای گسترش فرھنگ ایرانی اسلامی در خارج از کشور و ایجاد زمینه فعالیت ایرانیان خارج از کشور در برنامه ھای فرھنگی را از مھمترین اقدامات مطرح کرد.

احمد رضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در این نشست آمار ایرانیان خارج از کشور را بر مبنای آمار وزارت امور خارجه 3 میلیون و 500 ھزار نفر که 52درصد در آمریکای شمالی و29 درصد در اروپا ساکن ھستند، برشمرد.

وی گفت: از این تعداد 330 ھزار نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی و حدود 85 ھزار نفر آنان مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر اداره کل اتباع این سازمان با ایجاد 28کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در 19 کشور جھان زمینه استفاده از خدمات و مزایای سازمان را برای ایرانیان خارج از کشور فراھم نموده است . لذا بنظر می رسد بیمه نمودن اتباع ایرانی بعنوان مأموریتی اجتماعی برای سازمان تأمین اجتماعی می تواند باعث استمرار ارتباط و تعلق خاطر ، علقه و وابستگی ایرانیان ساکن در خارج از کشور با مام وطن باشد.

وی در ادامه اظھار امیدواری کرد که دستگاه ھای متولی ھمچون شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، بخش برون مرزی صدا و سیما و وزارت امور خارجه با اطلاع رسانی این خدمت جمھوری اسلامی به ایرانیان خارج از کشور باعث گسترش پوشش بیمه ای و تعمیق ارتباط ایرانیان خارج از کشور با وطن خود شوند .

در ادامه، نمایندگان سایر دستگاه ھا و سازمان ھای حاضر در نشست به ارایه نقطه نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

برچسب ها: تامین اجتماعی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: