پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۰۴۲۰
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
0
پول نیوز - بورس‌های آسیایی تحت تاثیر اخبار هنگ‌کنگ و ژاپن ریزش شدیدی را تجربه کردند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، به نقل از اسوشیتدپرس، شاخص‌های بورسی در معاملات روز چهارشنبه، تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری و تداوم اعتراضات داخلی در هنگ‌کنگ قرار گرفتند. از سوی دیگر آمارهای گمرک ژاپن نشان می‌دهد که میزان صادرات این کشور در ماه گذشته به کمترین سطح خود در طول سه سال اخیر رسیده است.

جنگ تجاری بین آمریکا و چین که اکنون وارد یکمین سال خود می‌شود از ماهها پیش به اصلی‌ترین عامل تعیین جهت شاخص‌های بورسی و بازارهای مالی در جهان تبدیل شده است. عملکرد بسیاری از اقتصادهای صادرات محور از جمله ژاپن، آلمان و حتی خود چین و آمریکا تحت تاثیر این عملکرد قرار گرفته است و برخی از نهادهای مهم جهانی نظیر صندوق بین المللی پول و بانک جهانی نسبت پیامدهای سهمگین این جنگ بر روی اقتصاد جهانی هشدار داده اند.

بورس های جهانی قرمز پوش شدند

 

در وال استریت، بیش‌تر شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۳۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۷ هزار و ۹۳۴.۰۲ واحد بسته شد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۰۶ درصد کاهش تا سطح ۳۱۲۰.۱۸ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با افزایش ۰.۲۴ درصدی در سطح ۸۵۷۰.۶۶ واحدی بسته شد.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۷۱ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۱۲۶.۸۷ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با سقوط ۰.۶۳ درصدی به ۲۶ هزار و ۹۲۴.۱۸ واحد رسید. در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با ریزش ۰.۴۹ درصدی در سطح ۳۹۲۷.۶۸ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۳۶ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۷۲۱.۵۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم اسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود.

 

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد مختلفی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۲۲ درصدی تا ۷۳۲۳.۸۰ واحد بالا رفت، شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با ریزش ۰.۳۵ درصدی در سطح ۵۹۰۹.۰۵ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۱۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۲۲۱.۱۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" حدود ۰.۰۱ درصد پایین رفت و به ۹۲۵۹.۲۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.