پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
مدیرعامل بورس تهران در گفتگو با پول نیوز:
کد خبر: ۳۲۰۴۱۵
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
0
پول نیوز - مدیرعامل بورس تهران گفت: با رشد رسانه های تخصصی شاهد پویایی در حوزه بازار سرمایه خواهیم بود.

علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با حضور در نمایشگاه کیش اینوکس 2019 و بازدید از غرفه گروه رسانه های پول نیوز در عوامل تاثیرگذار در نوسانات یک ماهه اخیر بازار سرمایه،عنوان کرد: توصیه همیشگی ما در بازار سرمایه به فعالان این حوزه حضور با تخصص کافی و یا استفاده از مشاوران آگاه است که اگر این مهم در یک ماه گذشته توسط فعالان بورس رعایت می شد شاهد بسیاری از ضرر و زیان ها نبودیم.

وی افزود: بورس یک بازار علمی بوده و برای موفقیت در آن نیاز به داشتن سواد مالی کاملا محسوس است این همان نکته ای است که تمام افراد حقیقی و حقوقی تازه وارد به بازار سرمایه باید رعایت کنند و اگر غیر از این باشد ممکن است اتفاق ناخوشایندی برای سرمایه ایشان بیفتد.

صحرایی با تاکید بر این مطلب که هر بازاری دارای ریسک خاص خود است، گفت: بی شک بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نیست اما استفاده از توصیه خبرگان و افزایش آگاهی نسبت به بازار سرمایه می تواند به افراد تازه وارد که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند کمک کند تا کمترین ریسک نصیبشان شود.

وی با اشاره به تصمیم برخی افراد برای سرمایه گذاری تمام داشته های خود در بازار سرمایه گفت: این توصیه همیشگی ما بوده است که تنها با پس اندازهای خود وارد بورس شوید زیرا قرار نیست تمام سرمایه زندگی خود را در یک بازار وارد کرده و با بروز یک نوسان هر آنجه کاشته اید را از دست بدهید.

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: نبود دانش کافی از بازار سرمایه، راندمان ریسک سهام را بالا برده و در نهایت باعث ضرر هنگفت در این بازار می شود اما این اصل باعث نمی شود که از شفافیت، در دسترس بودن و نقد شوندگی آن کاسته شود.

وی گفت: توصیه ما به مردم این است که از مسیرهای حضورغیر مستقیم مانند سرمایه گذاری در انواع صندوق های با درآمد ثابت و متغیر برای مشارکت در بازار سرمایه اقدام نمایند.

صحرایی ادامه داد: درصورتی که تغییراتی خارج از فرایند اقتصادی رخ ندهد بازار سرمایه جذابیت خود را خواهد داشت.

مدیرعامل بورس تهران در پایان، با تقدیر از تلاش های رسانه ها به طور خاص، رسانه تخصصی پول نیوز اعلام کرد: رسانه ها یکی از ابزارهای مهم گسترش بازار سرمایه در دهه اخیر بودند که در نهایت، رسالت آگاهی بخشی را به دوش کشیده و به عنوان یک ستون برای هربخشی محسوب می شوند. امیدواریم با رشد رسانه های تخصصی شاهد پویایی در حوزه بازار سرمایه باشیم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.