پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۳۴۷
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
0
پول نیوز - در آستانه سالروز تاسیس قانون کار ، اعضای هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران آذربایجان شرقی با مدیر کل تامین اجتماعی استان این دیدار کرد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، جعفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این نشست با تاکید بر اینکه رعایت قوانین و مقررات، یک مطالبه عمومی در جامعه است، تشکل های مدنی را جایگاهی برای پیگیری مطالبات صنفی دانست و اذعان داشت: اداره کل تامین اجتماعی این استان در جهت رفع موانع تولید و احقاق حقوق متقابل سازمان و ذینفعان، در کنار این نهادها است.


سمساری با اشاره به اینکه، منافع و منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به شرکای اجتماعی در نسلهای متوالی است، برنامه ریزی و تکمیل برنامه های موجود را ضروری دانست و اذعان داشت: هدف صیانت از منافع عمومی است و انتظار می رود، نهادهای کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی را در جهت تحقق کارکردهای خود یاری رسانند.

 

تامین اجتماعی نقش مهمی در مناسبات اجتماعی و اقتصادی کشور دارد


مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: علیرغم وجود بیش از 890 میلیارد تومان مطالبات معوق از کارگاههای تحت پوشش در استان، هیچگونه خللی در ایفای تعهدات سازمان در قبال بیمه شدگان و مستمری بگیران بوجود نیامده و در تلاش هستیم کماکان خدمات خود را به صورت کمی و کیفی ارتقا بخشیم.


ناصر چمنی، رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در قانون شناخته شده است، اذعان داشت: جامعه کارگری، صیانت از این سازمان را بر خود فرض دانست و در حمایت از آن پیشتاز است.


رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی، با انتقاد از تحمیل برخی قوانین بدون تامین منابع مالی لازم، در مقاطع مختلف، بر اجرای تعهدات دولت در قبال سازمان در چارچوب برنامه های توسعه کشور تاکید و اذعان داشت سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن بیش از نیمی از جمعیت کشور، نقش مهمی در مناسبات اقتصادی و اجتماعی کشور دارد و لازم است مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور با جدیت و دقت در امور این حوزه ورود کرده و در جهت کاهش و رفع چالشهای این سازمان گام بردارند.


ناصر چمنی، با قدردانی از تعامل مطلوب اداره کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با تشکلهای مدنی، تصریح کرد: مدیران و کارکنان سازمان همواره پای کار بوده و در جهت رفع مشکلات کارفرمایان و کارگران در راستای رونق تولید عمل می کنند.


وی افزود: این انجمن با تعمیق روابط با نهادها و سازمانهای حوزه کار و امور اجتماعی در راستای ارتقای معیشت و کاهش مشکلات نیروی کار جامعه اقدام می کند.

برچسب ها: تامین اجتماعی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.