پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۳۳۴
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
0
پول نیوز - تحقیق جدید یکی از سازمان های ناسا نشان می دهد هزینه ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی با کپسول بوئینگ ۶۰ درصد گرانتر از کپسول اسپیس ایکس است.

به گزارش پول نیوز به نقل از اسپیس، تحقیق دفتر بازرسی کل ناسا جدید نشان می‌دهد هزینه انتقال فضانوردان با کپسول سرنشین دار بویینگ به ایستگاه فضایی بین المللی ۶۰ درصد گرانتر از کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس است.

طبق این تحقیق ناسا به ازای فرستادن هر فضانورد همراه کپسول CST-۱۰۰ استارلاینر (متعلق به بویینگ) به ایستگاه فضایی بین المللی باید ۹۰ میلیون دلار پرداخت کند. حال آنکه هزینه ارسال هر فضانورد همراه کپسول اسپیس ایکس حدود ۵۵ میلیون دلار است.

این در حالی است که ناسا از ۲۰۱۱ تاکنون به ازای سفر هر فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی همراه کپسول سایوز ۸۶ میلیون دلار به روسیه پراخت می‌کند.

ناسا یک دهه قبل نمی‌خواست به روسیه وابسته باشد بنابراین از همان زمان توسعه کپسول‌های تجاری سرنشین دار در آمریکا را تشویق کرد.

در ۲۰۱۴ میلادی بویینگ و اسپیس ایکس قرارداد‌هایی با ناسا امضا کردند تا کپسول‌های تجاری ارسال فضانوردان به فضا بسازند. مبلغ‌های قراداد‌های بویینگ و اسپیس ایکس به ترتیب ۴.۳ و ۲ میلیارد دلار بود.

طی این قرارداد‌ها هر شرکت ۶ ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی برای ناسا انجام می‌دهد و چهار فضانورد را به این ایستگاه می‌برد و برمی گرداند. بویینگ تاکنون ۴.۸۲ میلیارد دلار و اسپیس ایکس ۳.۱۴ میلیارد دلار از بودجه برنامه ارسال تجاری خدمه دریافت کرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.