پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
آشنایی با مفاهیم مالی و بورسی؛
کد خبر: ۳۲۰۳۱۵
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
0
پول نیوز - اغلب صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نوع کوچک مقیاس هستند، به این معنا که تعداد واحد‌های سرمایه‌گذاری قابل‌انتشار از سوی آن‌ها حداقل پ‍‍نج هزار واحد و حداکثر ۵۰ هزار واحد است.

به گزارش گروه آموزش پول نیوز، ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری، معادل یک میلیون ریال است. واحد‌های سرمایه‌گذاری طی دوره پذیره‌نویسی، با این مبلغ قیمت‌گذاری می‌شوند و در زمان‌های دیگر، قیمت‌گذاری بر مبنای NAV صورت می‌گیرد. واحد‌های سرمایه‌گذاری، کوچک‌ترین جزء سرمایه صندوق را تشکیل می‌دهند و به دو نوع واحد‌های سرمایه‌گذاری «ممتاز» و «عادی» تقسیم‌بندی شده و به سرمایه‌گذاران عرضه می‌شوند.

به گزارش گروه آموزش پول نیوز، واحد‌های سرمایه‌گذاری ممتاز که تعداد آن‌ها در هر صندوق حداقل یک هزار واحد است؛ تماما توسط مؤسس یا مؤسسان قبل از شروع پذیره‌نویسی اولیه خریداری می‌شود. این واحد‌ها غیرقابل ابطال است، ولی قابلیت انتقال به غیر دارد. بعلاوه دارندگان این واحد‌ها دارای امتیاز شرکت در مجمع صندوق و حق رای هستند.

واحد‌های سرمایه‌گذاری عادی که حداکثر نزد سرمایه‌گذاران ۴۹ هزار واحد است، در طول دوره پذیره‌نویسی اولیه توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود. این واحد‌ها قابلیت ابطال دارد، ولی قابلیت انتقال به اشخاص دیگر را ندارد. همچنین دارندگان واحد‌های سرمایه‌گذاری عادی امکان شرکت در مجمع صندوق نداشته و از حق رأی برخوردار نیستند.

منبع: کارگزاری مفید

*بورس را با بخش آموزش «پول نیوز» بهتر بشناسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: