پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۲۴۹
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
0
پول نیوز - در اتریش نیز نرخ تورم با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۱.۱ درصد کاهش یافت که در طول سه سال اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش پول نیوز، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم اسپانیا در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر ۲۰۱۹ به ۰.۱ درصد کاهش یافت که در طول سه سال اخیر بی سابقه بوده است. این نرخ تورم که از اوت سال ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت نرسیده بود، بیش از همه تحت تأثیر هزینه آب و برق قرار گرفته است که تورم آن از ۰.۹ درصد در ماه سپتامبر به ۱.۲ درصد در ماه اکتبر افزایش پیدا کرده است. در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش حمل و نقل از ۰.۱ درصد به منفی ۰.۲ درصد و بخش لوازم منزل از منفی ۳.۹ درصد به منفی ۴.۸ درصد کاهش یافته است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در ماه اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل و در سطح ۰.۴ درصد باقی است. متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۶۲ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اوت ۱۹۷۷ با ۲۸.۴۳ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ژوئیه ۲۰۰۹ با منفی ۱.۳۷ درصد بوده است.

کاهش نرخ تورم در اسپانیا و اتریش

 

در اتریش نیز نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر ۲۰۱۹ با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۱.۱ درصد کاهش یافت که در طول سه سال اخیر بی سابقه بوده است. این نرخ تورم که از سپتامبر سال ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت نرسیده بود، بیش از همه تحت تأثیر هزینه پوشاک قرار گرفته است که تورم آن از ۰.۸ درصد در ماه سپتامبر به ۱.۶ درصد در ماه اکتبر افزایش پیدا کرده است. در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش آب و برق از ۲.۸ درصد به ۲.۲ درصد و نوشیدنی از ۰.۸ درصد به ۰.۷ درصد کاهش یافته است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در ماه اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۰.۸ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۲ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۱۹۷۴ با ۱۰.۲ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به مارس ۱۹۵۹ با منفی سه درصد بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: