کد خبر: ۳۲۰۲۲۱
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
0
پول نیوز - نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم از تشکیل کمیته ریسک شهرت در بیمه معلم خبر داد.

کمیته ریسک شهرت در بیمه معلم آغاز بکار کردبه گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، بیمه معلم اولین شرکت بیمه ای است که در کنار کمیته ریسک، یک کمیته کارشناسی ریسک تشکیل داده است.


کمیته کارشناسی ریسک بیمه معلم به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت تا فعالیت هایش منسجم تر شود.

محمدرضا سمیعی، نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم از تشکیل کمیته ریسک شهرت در بیمه معلم خبر داد و افزود : کمیته کارشناسی ریسک در این شرکت بیمه ای به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت و در قالب واحدی مستقل آغاز بکار کرده است.

محمدرضا سمیعی با بیان اینکه بیمه معلم ، اولین شرکت بیمه ای است که در کنار کمیته ریسک، یک کمیته کارشناسی ریسک تشکیل داده است، گفت: در این کمیته روند قراردادها، وضعیت سود و زیان، روند برنامه استراتژیک پنج ساله شرکت و بسیاری مواد دیگرمورد بررسی قرار می گرفت .

نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم تصریح کرد: در نهایت کمیته کارشناسی ریسک بیمه معلم به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت تا فعالیت هایش منسجم تر شود، ضمن اینکه طبق استانداردها، ریسک شهرت در واحدهای بیمه ای و بانکی باید یک واحد مستقل باشد.

محمدرضا سمیعی به تشریح ریسک شهرت پرداخت و گفت: ریسک شهرت شامل انواع مختلفی از ریسک مانند (ریسک عملیاتی، ریسک بازار ، ریسک اعتباری و ریسک نقدینگی) است که در نهایت با در نظر گرفتن همه این موارد زیان یا ضرری که ممکن است به بنگاه و برند تجاری وارد شود را اندازه گیری و مشخص می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: در واقع ریسک شهرت زیان‌های نهفته ای که در آینده ممکن است برای شرکت اتفاق بیفتد را کنترل می کند.

محمدرضا سمیعی با بیان اینکه این کمیته جزییات ریسک‌هایی که به ریسک شهرت منتهی می شود را بررسی می کند، عنوان کرد: در این کمیته زیر مجموعه ریسک شهرت مانند (ریسک نقدینگی، اعتباری، بازار، عملیاتی و ... ) بررسی می شود تا در نهایت ریسک شهرت اندازه گیری گردد که با مطرح شدن در هیئت مدیره، بر مبنای آن تصمیم گیری صورت پذیرد.

نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم همچنین متذکر شد: کمیته ریسک شهرت به عنوان واحدی مستقل و در عین حال متشکل از کل واحدهای شرکت بیمه معلم است به طوریکه تلاش میشود از همه معاونتها و واحدهای اجرایی در صورت لزوم بهره گرفته شود.

به گفته وی کمیته ریسک شهرت سبب می شود هیئت مدیره و تصمیم گیران شرکت مدام در معرض تحلیل باشند و وضعیت شرکت را به سبب ریسک‌ها رصد کنند، به عبارتی عملکرد مشاوره ای کمیته ریسک بر تصمیمات هیئت مدیره به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

محمدرضا سمیعی در عین حال بر این نکته نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت هایی چون عدم ارزش منصفانه در صورتهای مالی و ارائه دارایی های ثابت بر این مبنا، کمیته ریسک های مختلف را بررسی و با توجه به شرایط صورتهای مالی و مدل تهیه آن تحلیل های خود را از وضعیت ریسک در زمینه های مختلف ارائه میدهد.

نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم با بیان اینکه در حال حاضر بدلیل شرایط اقتصادی کشور و استقبال کم مردم در مورد بیمه های اختیاری، سود عملیاتی از روند خوبی برخوردار نیست، کمیته مورد اشاره می کوشد با توجه به همه این محدودیتها نسبت به کاهش ریسک سود عملیاتی اقدام کند و این در دستور کار کمیته گذاشته شده است.


محمدرضا سمیعی، رییس کمیته ریسک شرکت بیمه معلم افزود : بررسی ها و پیشنهادات این کمیته سبب می شود قراردادهایی که دارای ریسک بالایی هستند از انعقاد آن جلوگیری یا در آینده ای نزدیک فسخ گردد .

و ... این اطمینان را به سهامداران محترم بدهد که شرکت بیمه معلم در راستای حفظ امانت ذینفعان و سرمایه گذاران خود، تمام تلاش علمی و تجربی خود را به کار خواهد بست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: