پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۲۲۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
0
پول نیوز - واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا در ماه اکتبر ۵۷.۸ درصد افزایش یافت، در حالی که واردات نفت این کشور از ایران برای ششمین ماه پیاپی به خاطر تحریم‌های آمریکا همچنان صفر است.

به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، اطلاعات گمرک نشان می‌دهد واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا در ماه اکتبر 57.8 درصد افزایش یافت، در حالی که واردات نفت این کشور از ایران برای ششمین ماه پیاپی به خاطر تحریم‌های آمریکا همچنان صفر است.

کره جنوبی ماه گذشته حدود 1.8 میلیون تن نفت خام از آمریکا وارد کرد که معادل 424832 بشکه در روز می‌شود، در حالی که سال گذشته 1.14 میلیون تن وارد کرده بود. آمریکا ماه گذشته عرضه کننده شماره دوی نفت خام به کره جنوبی پس از عربستان سعودی بود.

جهش 57.8 درصدی واردات نفت کره جنوبی از آمریکا

 

افزایش واردات نفت کره جنوبی از آمریکا از آنجا ناشی می‌شود که این کشور از ماه می، پس از پایان معافیت های آمریکا، خرید نفت از ایران را متوقف کرد. کره جنوبی یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران بود که برای واردات مقدار محدودی از نفت خام این کشور به ویژه میعانات گازی یا یک نوع نفت خام فوق سبک، از آمریکا معافیت گرفته بود.

کره جنوبی در اکتبر سال گذشته پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، هیچ نفتی از این کشور وارد نکرد.

کل واردات نفت خام کره جنوبی در ماه اکتبر 11.03 میلیون تن معادل 2.61 میلیون بشکه در روز بود که 15.6 درصد نسبت به 13.06 میلیون تن سال گذشته کاهش داشت.

واردات از عربستان سعودی، بزرگترین عرضه کننده نفت خام به این کشور، 26.3 درصد کاهش یافت و به 3.08 میلیون تن معادل 727106 بشکه در روز رسید.

این پنجمین وارد کننده بزرگ نفت خام دنیا در فاصله ژانویه تا ماه اکتبر 118.68 میلیون تن نفت خام معادل 2.86 میلیون بشکه در روز وارد کرد. این مقدار 3.9 درصد کمتر از 123.51 میلیون تن وارد شده در سال گذشته طی همین دوره بود.

در این بین، در 10 ماه اول سال جاری میلادی، واردات نفت خام کره از ایران تقریبا نصف شد و به 3.87 میلیون تن معادل 93356 میلیون بشکه در روز رسید. کره سال گذشته در همین دوره زمانی 7.15 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده بود.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها: واردات ، نفت ، کره جنوبی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: