پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۱۸۲
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
0
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید برای مستقل شدن بودجه از درآمد‌های نفتی، باید از ظرفیت مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده کرد.

به گزارش پول نیوز؛ محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بودجه ۹۹، گفت: دو موضوع در این نشست مورد بررسی قرار گرفت؛ نخست تبصره‌ها و دوم دستگاه‌های سیاست گذار، برنامه‌های مرتبط و دستگاه‌های اجرایی ذیل آنها. مقرر شد؛ تبصره‌های موجود در لایحه بودجه ۹۹، به گونه‌ای تنظیم شود که امکان اصلاحات ساختاری را فراهم کرده و مجوز لازم را بدهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جدول شماره (۷) که دربردارنده خلاصه بودجه دستگاه‌های سیاست گذار و برنامه‌های مرتبط به این دستگاه‌ها است، نیز بررسی شد، اظهار کرد: اختلاف نظر‌هایی درباره اینکه دستگاه‌های مجری ذیل کدام یک از دستگاه‌های سیاست گذار فعالیت کنند، وجود داشت، به همین دلیل و برای رفع این اختلاف نظر مقرر شد؛ هر پیشنهادی که به شکل مطلوب‌تری به اصلاح ساختار بودجه کمک کند، مورد پذیرش قرار گیرد.

وی افزود: مشخص کردن دستگاه سیاست‌گذار مراکز ملی فضای مجازی، صندوق‌های بازنشستگی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و... از جمله مواردی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خدابخشی همچنین تصریح کرد: برای هر برنامه هدف گذاری کمّی لحاظ شد که امکان محاسبه کارآیی و اثربخشی برنامه نیز فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: مستقل شدن بودجه از درآمد‌های نفتی درگرو استفاده از ظرفیت یارانه‌های پنهان انرژی، مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.