کد خبر: ۳۲۰۱۴۲
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
0
پول نیوز - طبق گزارش وزارت صنعت در ۶ ماهه امسال ۳۵۵۸ کارت بازرگانی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۴درصد رشد داشته است.همچنین میزان صدور جواز صنعتی با رشد ۱۸.۲درصدی به ۱۲ هزار و ۷۰۴ مجوز رسید.
به گزارش پول نیوز، بر اساس گزارش ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در شش ماهه اول امسال ۱۲ هزار و ۷۰۴ جواز تاسیس صنعتی صادر شده که با احتساب ۱۰ هزار و ۷۴۵ جواز تاسیس صنعتی در مدت مشابه سال ۱۳۹۷، افزایش ۱۸.۲ درصدی داشته است.

همچنین میزان اشتغال پیش‌بینی شده برای این جوازها ۲۹۹ هزار و ۹۱۲ نفر بوده که با توجه به پیش‌بینی اشتغال جوازهای صادره در شش ماهه اول ۱۳۹۷ به میزان ۲۵۹ هزار و ۸۶ نفر، افزایش ۱۵.۸ درصدی داشته است.

افزایش ۲.۴ درصدی صدور کارت بازرگانی
در حوزه تجارت خارجی نیز در شش ماهه اول سال ۳ هزار و ۵۵۸ کارت بازرگانی صادر شد که با توجه به صدور ۳ هزار و ۴۷۵ فقره کارت بازرگانی در مدت مشابه سال گذشته، با افزایش ۲.۴ درصدی مواجه بودیم.

در حوزه تجارت الکترونیک نیز تعداد گواهی‌های امضای الکترونیکی صادره با افزایش ۵۷.۷ درصدی روبه رو بوده است. در شش ماهه اول سال ۷۴ هزار و ۵۸۶ گواهی صادر شد که این رقم در مدت مشابه پارسال ۴۷ هزار و ۲۸۲ فقره بوده است.

از سوی دیگر در بخش نرم افزار نیز، صدور پروانه‌های بهره‌برداری با افزایش ۱۲۰ درصدی و میزان اشتغال پیش‌بینی شده آنها افزایش ۴۲۱.۱ درصدی داشته است.

بر این اساس در شش ماهه ابتدایی امسال ۱۱ فقره پروانه بهره‌برداری نرم افزار به پیش‌بینی اشتغال ۸۶۵ نفر و در شش ماهه ابتدایی سال گذشته ۵ فقره به میزان اشتغال ۱۶۶ نفر صادر شد.

افزایش ۶۰ درصدی جواز تاسیس مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی
همچنین در شش ماهه ابتدایی امسال ۱۵۰ فقره جواز خدمات فنی و مهندسی و در شش ماهه ابتدایی سال گذشته ۱۳۰ فقره جواز صادر شد که با افزایش ۱۹.۲ درصدی روبه رو بوده است.

از سوی دیگر تعداد جواز تاسیس مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی در شش ماهه اول امسال ۸ فقره و در مدت مشابه پارسال ۵ فقره بوده که افزایش ۶۰ درصدی داشته است.

همچنین در شش ماهه اول امسال ۷۹ پروانه تحقیق و توسعه و در مدت مشابه سال گذشته ۷۱ پروانه صادر شد که از رشد ۱۱.۳ درصدی حکایت دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: