پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۰۱۰۵
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
0
پول نیوز – مرتضی بانک با اشاره به اینکه در این مناطق شرکت‌هایی که ثبت می‌شوند تا 20 سال معاف از مالیات هستند، گفت: اگر بخواهیم از مشکلات اقتصادی و وابستگی به نفت رهایی پیدا کنیم، باید به فکر دریافت مالیات باشیم.

مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، در گفت و گو با پول نیوز در خصوص نحوه پرداخت مالیات در مناطق آزاد تجاری گفت: در مناطق آزاد تجاری شرکت‌هایی که ثبت می‌شوند تا ۲۰ سال معاف از مالیات هستند و پس از آن تسهیلات دیگری دارند که تنها بخشی از آن را پرداخت می‌کنند.

وی با تأکید بر این نکته که معمولاً در تمام کشورهای پیشرفته دنیا بیشترین و اصلی‌ترین درآمد دولت برای خدمات و رفاه عمومی، دریافت مالیات از افرادی است که سرمایه‌های بیشتری دارند، افزود: در این کشورها بودجه اصلی به این روش تأمین می‌شود.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: علاوه بر مالیات موضوعات دیگری نیز وجود دارد؛ اما مالیات یکی از محورهای عمده در تأمین بودجه اقتصاد امروز تلقی می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در ادامه در خصوص نقش مالیات در اقتصاد ایران هم توضیح داد: طبیعی است که کشور ما نیز اگر بخواهد به وابستگی اقتصادی به نفت ادامه دهد، در آینده نه‌چندان دور دچار مشکلات عدیده و جبران‌ناپذیری خواهد شد.

وی تأکید کرد: بهترین شیوه برای رهایی از این مشکلات، دریافت مالیات از اقشار پردرآمد است و دولت هم باید ترتیبی بدهد- یا اینکه قوانین ما به شکلی باشد- که واقعاً مالیات را از کسانی که درآمدهای بیشتری دارند و واجد شرایط پرداخت آن هستند، دریافت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: