کد خبر: ۳۲۰۰۸
۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۸
0
وي تصريح کرد: قرار بود پنج هزار ميليارد ريال از بودجه اين طرح در سال جاري از محل فروش سهام تامين شود که متولي انجام آن معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهوري بود.
نايب‌رييس هيات مديره شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها و عضو هيات‌ مديره بانك ملي ايران از سير نزولي فروش املاک مازاد بانک‌ها با توجه به وضعيت اقتصادي خبر داد. او همچنين گفت: بودجه مرحله اول پنج هزار ميليارد ريالي طرح آتيه مهر تامين نشده است.

به گزارش ايسنا جمال دامغانيان در حاشيه همايش تجربه سياست‌گذاري پولي در کشورهاي اسلامي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: اگر صندوق مهر امام رضا (ع) بودجه طرح آتيه مهر را تامين کند اين طرح توسط بانک‌ ملي اجرايي خواهد شد.

وي تصريح کرد: قرار بود پنج هزار ميليارد ريال از بودجه اين طرح در سال جاري از محل فروش سهام تامين شود که متولي انجام آن معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهوري بود.

دامغانيان گفت: براي اجراي كل اين طرح در امسال بودجه 14 هزار ميليارد ريالي پيش‌بيني شده است كه البته هنوز مبلغي به بانک ملي ارائه نشده است. از ابتداي امسال تاکنون 960 هزار نوزاد متولد شده‌اند و تا پايان سال پيش بيني مي شود که به يک ميليون و 400هزار برسند.

* برداشت نقدي مردم در هدفمند كردن يارانه‌ها عادي بود

عضو هيات مديره بانك ملي با اشاره به برداشت نقدي مردم در هدفمند کردن يارانه‌ها گفت: پول‌هاي تزريق شده در اين طرح، به حساب‌هاي قرض‌الحسنه، کوتاه‌مدت و جاري واريز شد بنابراين نمي‌توان آمار دقيقي در مورد يارانه‌هاي برداشت شده ارائه کرد.

وي افزود: در اجراي طرح تامين نقدينگي مورد نياز جامعه به درستي و بدون ايجاد مشکلي اجرايي شد به نحوي که از لحاظ تامين منابع در دستگاه‌هاي خودپرداز مشکلي وجود نداشت.

دامغانيان تاکيد كرد: در بهمن و اسفندماه نگراني از بابت تامين نقدينگي در کشور نخواهيم داشت؛ البته هرساله در دي، بهمن و اسفندماه خروج منابع نسبت به ساير ماه‌ها متفاوت است اما به هر حال هيچ حالت غيرعادي در نظام بانکي در موضوع برداشت يارانه‌هاي افراد وجود نداشته است.

وي با بيان اينکه اگر برداشت و هجوم غيرعادي از حساب‌هاي هدفمندي يارانه‌ها وجود داشت، بايد در روزهاي اول خود نشان مي‌داد، گفت: هيچ گزارشي در اين خصوص دريافت نشده است، در ضمن هيچ يک از مناطق با کمبود نقدينگي در موضوع هدفمندي يارانه ها مواجه نشده بودند.

* سير نزولي فروش اموال مازاد

وي با اشاره به اينكه دوشنبه هفته جاري پاکت‌هاي مزايده 240 قطعه از اموال مازاد بانك‌ها بازگشايي خواهد شد، گفت: قيمت و ارزش پايه املاک مازاد بانک‌ها کارشناسي شده است اما قيمت نهايي در مزايده مذکور نهايي خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه املاک مازاد بانک‌ها قابل ملاحظه نيست، گفت: فروش املاک مازاد بانک‌ها با توجه به رکودي که هم اکنون در بخش مسکن وجود دارد، سير نزولي داشته است و البته ارتباطي به خود بانک‌ها نداشته و شرايط بازار اين امر را رقم زده است. بانک‌ها بسياري از املاک مازاد خود را بارها براي فروش گذاشته‌اند اما با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند.

نايب ‌رييس هيات‌ مديره شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت: املاک مازاد بانک‌ها به ميزاني نيست که بتوانند به عنوان افزايش سرمايه از آن بهره بگيرند. البته اين اتفاق هنگامي انجام مي‌شود كه بانک‌ها مکان‌هاي فعلي خود را براي فروش در نظر بگيرند. اگر مجلس افزايش سرمايه بانکه‌ا از طريق فروش املاک مازاد را مد نظر دارد، شايد منظور املاک تمليکي بانک‌ها باشد و يا اينکه ممکن است بانک‌ها آمارهاي درستي از املاک مازاد خود ارائه نکرده و يا از ارائه آمار طفره رفته باشند.

دامغانيان با بيان اينکه در اسفندماه نيز يک مزايده ديگر براي فروش املاک مازاد بانک‌ها برگزار خواهد شد، تصريح کرد: به نظر مي رسد که با وضعيت رکود بازار اين اتفاق براي فروش املاک مازاد بانک‌ها موثر نباشد، البته با مشارکت بانکها تغييراتي در ساختار و ليست اين املاک و بازنگري آنها انجام شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: