پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

افق سرمایه های نو در چشمان این شرکت؛
کد خبر: ۳۲۰۰۱۴
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
0
پول نیوز - «افق» خبر از افزایش سرمایه داد و به تقصیل پیش بینی خود از عملکرد سال جاری را به نمایش گذاشت.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش» خبر از افزایش سرمایه نسبتا سنگین داد.

بر اساس این گزارش، افق کوروش در نظر دارد سرمایه 1000 میلیارد ريالی کنونی را با 200 درصد افزایش به 3000 میلیارد ريال برساند.

این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران اجرا خواهد شد و هدف از آن اجرای طرح توسعه عنوان شده است.

قرار است بخشی از منابع حاصل از افزایش سرمایه صرف خرید 200 دستگاه کامیونت جهت بهبود ناوگان حمل و نقل شرکت شود. این اقدام موجب کاهش بهای تمام شده شرکت می شود. علاوه بر این، توسعه شعب فروشگاهی نیز در دستور کار قرار دارد تا در سال 99 حدود 500 فروشگاه و در سال 1400 حدود 400 فروشگاه به شمار فروشگاه های افق کوروش افزوده شود.

نکته قابل اهمیت برای سهامداران «افق» این است که افزایش سرمایه مذکور بر سود سال جاری اثری ندارد و از سال های آتی درآمدزایی شرکت را دستخوش تغییرات مثبت می کند.

«افق» برآورد کرده سود خالص سال 99 به 8489 میلیارد ريال برسد که از مبلغ 4777 میلیارد ريالی سال 98 حدود 78 درصد بیشتر است.

در پایان باید خاطرنشان کرد که این شرکت تا پایان هفتمین ماه از سال جاری توانسته 44 هزار و 790 میلیارد ريال درآمد فروش کسب کند که معادل 45 درصد رقم پیش بینی شده در گزارش توجیهی افزایش سرمایه است. بنابراین، «افق» باید در 5 ماه باقی مانده از سال جاری 54 هزار میلیارد ريال درآمدزایی داشته باشد. البته با توجه به افزایش حجم فروش در روزهای نزدیک به نوروز، انتظار می رود رقم پیش بینی شده محقق شود.

سبد سرمایه «افق کوروش» بزرگتر می شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند/ آمریکایی ها داعش را درست کردند تا ایران را بزنند
پول نیوز - امروز مراسم نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.