پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

سرایش شعر تجدید ارزیابی در این کاشی ساز؛
کد خبر: ۳۱۹۹۷۰
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
0
پول نیوز - قطار تجدید ارزیابی دارایی ها به «کحافظ» رسید.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «کاشي و سراميک حافظ» در نظر دارد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه 180 میلیارد ريالی کنونی را به 1469 میلیارد ريال افزایش دهد.

این اقدام به منظور خروج از شمول ماده 141 اصلاحي قانون تجارت انجام می گیرد؛ چرا که این کاشی ساز هم اکنون بالغ بر 672 میلیارد ريال زیان انباشته دارد که معادل 3.7 برابر سرمایه اسمی است. لازم به ذکر است که در سال 95، به دلیل رکود شدید صنعت ساختمان و از طرفی کاهش تولید و توسعه، تجهیز ماشین آلات و اجرای اقدامات زیر بنایی جهت افزایش کیفیت و کمیت محصولات، عملکرد شرکت «کاشی و سرامیک حافظ» با زیان مواجه شد.

شایان ذکر است که در این نوبت فقط زمین های شرکت تجدید ارزیابی شده‌اند؛ بنابراین، افزایش هزینه استهلاک شرکت را تهدید نمی کند و این اقدام بار هزینه‌ای به همراه ندارد.

«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد

تحقق افزایش سرمایه منجر به کاهش ریسک مالی و افزایش توان ترازنامه ای شرکت از سال1398 به بعد خواهد شد. از سوی دیگر عدم توجه به این موضوع، احتمال خروج سهام شرکت از بازار دوم بورس را نیز در بردارد.

آخرین افزایش سرمایه شرکت «کاشی و سرامیک حافظ» به سال 91 باز می گردد که همانند 7 نوبت دیگر افزایش سرمایه، از محل آورده نقدی

بوده است.

برآرود شده با این افزایش سرمایه نسبت های مالی «کحافظ» به شرح زیر بهبود یابد:

«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.