February 2020 26 / چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
طبق آخرین نظرسنجی‌های پول نیوز؛
کد خبر: ۳۱۹۹۶۰
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
0
پول نیوز طی هفته گذشته نظرسنجی برگزار و از شما مخاطبان خود خواست که بگویید بهترین راه آموزش بورس چیست؟

به گزارش خبرنگار پول نیوز، شما مخاطبان بهترین و کارآمدترین راه آموزش بورس را استفاده از کلاس کارگزاری‌ها تعیین کردید؛ اما مهم‌ترین موضوع این است که چند درصد افرادی که از کلاس کارگزار‌ها شرکت می‌کنند می‌تواند با این دانش از بورس خرید کنند.

براساس آخرین گزارش موجود اغلب کارگزاری‌ها خرید و فروش اوراق بهادار را به گونه‌ای آموزش می‌دهند که افراد فقط می‌توانند از آن کاگزاری خرید کنند و اغلب برای خریدهای سهم‌های دیگر از بورس و فرابورس مشکل دارند و اغلب درصورت خرید با ضرر بالایی مواجه می‌شوند.

نیمی از کلاس حضوری و آنلاین کارگزاری‌ها کیفیت لازم و ملزوم ندارند فقط یک عده اطلاعات دست و پا شکسته به مخاطب می‌دهند و باعث شکست مخاطبان در بازار سرمایه می‌شوند؛ این نکته نیز وجود دارد گاهی نیمی از کلاس‌ها (حضوری، آنلاین) به مخاطبان کمک می‌کنند باعث خرید موفق و افزایش سوددهی آن‌ها از بورس و فرابورس می‌شوند.

دومین انتخاب شما مخاطبان آموزش آنلاین است؛ مهم‌ترین رکن جامعه دیجیتال و امروزی آموزش‌های آنلاین است. این آموزش‌ها نقش مهمی در زندگی افراد دارند اینگونه که مهم نیست که شما کجایید و در چه وضعیتی هستند شما می‌توانند با استفاده از اینترنت و یک سیستم دیجیتال (گوشی، تبلت، لپ تاپ) به راحتی با یک جست‌و‌جوی ساده و مشاهده ویدیو و یا خواندن مطالب به راحتی آموزش‌های لازم را ببیند؛ اما این نکته نیز مهم است که برخی سایت‌ها کیفیت لازم را ندارند و اطلاعات نادرست و اشتباه به مخاطبان می‌دهند.

سومین انتخاب مردم به طور مشترک به شرکت در کلاس‌های دانشگاهی و مطالعه کتاب و بروشور تخصصی رسید.

شرکت در کلاس‌های دانشگاهی؛ اغلب آموزش‌های آکادمیک نیست و در این کلاس‌ها به صورت خلاصه وار راجب خرید و فروش در بورس و فرابورس می‌گویند و افراد محصل با این باور که تسلط کامل بر این بازار دارند وارد بازار سرمایه می‌شوند و اغلب دچار سرگرمی و شکست می‌شوند.

مطالعه کتاب و بروشور تخصصی نیز با ۹.۰۹ درصد از آرا به سومین رده رسید. مطالعه کتاب و بروشور اطلاعات کافی و تقربیا تخصصی به مخاطبان می‌دهد؛ اما این کتاب‌ها عملکرد بازار سرمایه را به صورت عملی و کاربردی نوضیح نمی‌دهند و فقط به صورت کتبی هستند.

کلاس‌های دانشگاهی کم‌کاربرد ترین راه آموزش!!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: