پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۹۵۱
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
0
پول نیوز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین غیرقانونی نیست، اما باافزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف هستم.
به گزارش پول نیوز، کوروش کرم پور حقیقی افزود: چنانچه قرار باشد افزایش قیمتی در حامل‌های مختلف انرژی از جمله بنزین انجام شود، خلاف قانون نیست، زیرا دولت می‌تواند پیشنهاد افزایش نرخ را در بودجه مطرح کند و در صورت تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان این موضوع تبدیل به قانون خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروز امریکا جنگ اقتصادی را بر ایران تحمیل کرده و در صورتی که نتوانیم گرانی را مهار کنیم، مهم‌ترین خاکریز اقتصادی نظام جمهوری اسلامی که کانون خانواده‌ها و امید به آینده است به خطر می‌افتد.

کرم پور یادآور شد: آنچه در گذشته شاهد بودیم که جنسی گران می‌شده و آن بر اساس تصمیم دولت نبود، اما به دلیل اینکه برنامه اصولی و قابل اجرا نبوده، بیشترین ضربه به اقشار ضعیف جامعه وارد شد.

به اعتقاد وی، اجرای افزایش نرخ حامل‌های انرژی بدون برنامه، همانند دولت‌های گذشته، این موضوع می‌تواند آسیب رسان به کشور به ویژه قشر کم درآمد باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش تورمی رشد نرخ حامل‌های انرژی، افزود: چنانچه برنامه‌ای وجود داشته باشد که در آن افزایش نرخ حامل‌ها و تورم را خنثی کند، مشکلی نیست اما در گذشته هیچگاه این برنامه وجود نداشت.

به گفته کرم پور، ‌افزایش نرخ بنزین و یا سایر حامل‌های انرژی، باید مابه التفاوت نرخ در تولید و اشتغال سرمایه‌گذاری شود، زیرا برنامه عملی برای اشتغال و تولید موجب رفع مشکلات حل خواهد شد.

وی اضافه کرد: پرداخت‌های نقدی و افزایش یارانه‌ها نمی‌تواند مشکل اساسی کشور را حل کند، در واقع مانند قرص تسکین دهنده است که تا مدتی درد را کاهش می‌دهد، اما برای اقتصاد باید به دنبال رفع معضلات بود و علت‌های پیش روی رونق تولید و اشتغال را از سر راه برداشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: امروز بزرگترین تهدید نظام جمهوری اسلامی، بیکاری جوانان تحصیلکرده است، زیرا چنانچه جوانان به تولید و توسعه کشور بیاندیشند و در میدان عمل حضور جدی پیدا کنند، امریکا و اقمارش هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند.
برچسب ها: دولت ، یارانه‌ها ، بنزین ، قیمت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.