پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آشنایی با مفاهیم مالی و بورسی؛
کد خبر: ۳۱۹۹۳۹
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
0
پول نیوز - برای اینکه فکری به حال پول نقد یا سایر دارایی‌هایتان کرده باشید، می‌توانید گزینه‌های متنوع سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. سپرده‌گذاری در بانک، خرید انواع دارایی‌های فیزیکی از قبیل طلا و املاک و خودرو، خرید انواع ارز و دارایی‌های مالی مانند اوراق بهادار، اوراق مشارکت، خزانه یا اینکه خودتان کسب‌وکاری راه‌اندازی کرده تا از محل درآمدهای آن سود کسب کنید.

به گزارش گروه آموزش پول نیوز، برخی افراد نیز ترجیح می‌دهند به‌صورت غیرمستقیم و از طریق ابزار‌های متنوع سرمایه‌گذاری و در قالب انواع صندوق‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

فراموش نکنید هر نوع سرمایه‌گذاری دارای ریسک و بازده‌های متفاوتی است؛ با این وجود ایجاد تنوع در سرمایه‌گذاری و دارایی باعث می‌شود ریسک سرمایه‌گذاری شما کم گردد.

گفتنی است گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری محاسن و همچنین ریسک و معایب مخصوص به خود را دارند که هر سرمایه‌گذار باید با در نظر گرفتن اهداف و شرایط خاص خود اقدام به انتخاب آن‌ها برای سرمایه‌گذاری کند. شما باید در مورد نوع سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید، به‌خوبی آگاهی داشته باشید و قبل از هر کاری استراتژی سرمایه‌گذاری خود را تعیین کنید.

یک فرد بازنشسته ۷۰ ساله احتمالا ترجیح می‌دهد سرمایه‌گذاری با ریسک کم انجام دهد و صرفا ارزش پول خود را حفظ کند، یا یک فرد جوان ممکن است ریسک‌پذیری بیشتری داشته و در بازار سهام و اوراق مشتقه سرمایه‌گذاری کند. یک زوج جوان ۳۰ ساله ممکن است برای پس‌انداز دوران بازنشستگی یا پشتیبانی از فرزندان خود به صورت ماهانه و مستمر مبالغی را برای یک دوره بلندمدت ۲۵ ساله سرمایه‌گذاری کنند.

یک فرد که بدهی بالا دارد و درآمد بالایی هم ندارد، ممکن است برای کاهش استرس ناشی از مسائل مالی، بخشی از سرمایه اش را بفروشد و از بدهی‌هایش کم کند. یک فرد میلیونر شاید ترجیح دهد سرمایه اش را در بازار‌های مختلف توزیع کند تا از مزایای هر کدام جداگانه بهره‌مند شود و ریسک خود را هم کم کند.

پس جهت تعیین استراتژی سرمایه‌گذاری، ابتدا باید خودتان را بشناسید؛ یعنی هم اهداف و هم ویژگی‌های شخصیتی و روحیات خود را بشناسید. برخی از فاکتور‌هایی که پیش از سرمایه‌گذاری باید در نظر بگیرید وضعیت درآمد و میزان ثبات آن، میزان ثروت و افق زمانی مورد نظرتان، وضعیت شغلی و محیط کسب‌وکارتان، تعهدات و بدهی‌هایی که در آینده دارید، میزان دانش خود از سرمایه‌گذاری، ویژگی‌ها و تمایلات شخصی و میزان ریسک‌پذیری‌تان است.

مجددا تاکید می‌شود که هنگام سرمایه‌گذاری صرفا به دانش مالی خود تکیه نکنید و ابتدا وضعیت و میزان ریسک‌پذیری خود را بشناسید سپس با تعیین یک استراتژی مناسب اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

منبع: کارگزاری مفید
*بورس را با بخش آموزش «پول نیوز» بهتر بشناسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.