پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۸۳۸
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
0
پول نیوز - واردات نفت خام چین در اکتبر 11.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و رکورد زده است.

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز، اطلاعات گمرکی نشان می دهد واردات نفت خام چین در اکتبر 11.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و رکورد زده است. پالایشگاه های جدید چین تقاضا را تقویت و پالایشگاه های مستقل کوچک تولید خود را در بحبوحه حاشیه های ثابت سود پالایشگاهی حفظ کرده اند.

ولی واردات گاز طبیعی در ماه گذشته 10.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت که اولین کاهش از نوامبر 2016 بود.

واردات نفت خام چین 11.5 درصد رشد کرد

 

چین، بزرگترین تولید کننده نفت دنیا، ماه گذشته 45.51 میلیون تن نفت خام معادل 10.72 میلیون بشکه در روز خرید. چین در سپتامبر 10.04 میلیون بشکه در روز نفت خام خریده بود.

واردات طی 10 ماه اول سال جاری میلادی به 414.55 میلیون تن معادل 9.95 میلیون بشکه در روز رسید که 10.5 درصد بالاتر از همین دوره در سال گذشته بود.

جوئی چن، یکی از مشاوران نفتی اف جی ای گفت:« حاشیه بالای سود پالایشگاهی در ماه اوت شرکت‌های نفت دولتی و شرکت های خصوصی را تشویق کرد تا خرید نفت خام خود را افزایش دهند. این افزایش خرید در آمار ماه اکتبر نشان داده شده است».

ولی پالایشگاه های چین به خاطر رقابت شدید در بازار سوخت داخلی سال سختی را داشته اند چون تقاضا برای سوخت به همراه ضعف اقتصاد کند شده بود.

سینوپک، بزرگترین پالایشگاه آسیا هفته گذشته گزارش داد که درآمد سه ماهه سوم آن 35 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته که دلیل آن پایین بودن سود پالایشگاهی بوده است.

واردات گاز طبیعی که شامل واردات گاز طبیعی مایع از طریق خط لوله هم می شود، ماه گذشته تا 6.52 میلیون تن کاهش یافت که پایین‌ترین حد از فوریه 2018 بود. اطلاعات گمرک واردات گاز چین را در سپتامبر 8.21 میلیون تن نشان می دهد.

واردات گاز در 10 ماه اول سال جاری میلادی به 77.71 میلیون تن رسید که 7.9 درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته بالاتر بود.

پیش بینی می شود واردات گاز طبیعی مایع چین در سال جاری میلادی 17 درصد رشد داشته باشد که یک سوم رشد سال گذشته است. این رقم نشان دهنده فشار کمتر دولت برای تغییر سوخت مصرفی خانه ها از زغال سنگ به گاز است.

اطلاعات گمرک همچنین نشان می‌دهد چین 5 میلیون تن محصولات پالایش شده نفتی در ماه اکتبر صادر کرده است که 25 درصد از سال گذشته بالاتر است. چین در سپتامبر 5.68 میلیون تن صادرات محصولات پالایشی داشت.

صادرات در ده ماه اول سال، 52.75 میلیون تن بود که 9.3 درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته افزایش داشت.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: