پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۸۳۲
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
0
به توافق نرسیدن چین و آمریکا بر سر تعرفه های وارداتی باعث شد تا شاخص های بورسی در اروپا و آسیا افت کنند.

به گزارشپول نیوز به نقل از رویترز، برخی منابع آگاه در کاخ سفید مدعی شده بود که آمریکا و چین بر سر برداشتن متقابل تعرفه‌های وارداتی به عنوان بخشی از فاز نخست توافق تجاری با یکدیگر به توافق رسیده اند اما کمی بعد از انتشار این خبر، دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- اعلام کرد با چنین خواسته‌ای موافقت نکرده است.

این خبر باعث ریزش شاخص‌های بورسی در آسیا و اروپا شد اما در معاملات بازارهای بورس آمریکا، روند صعودی ادامه یافت. در معاملات اروپا شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ریزش ۰.۶۳ درصدی تا ۷۳۵۹.۳۸ واحد پایین رفت، دیگر شاخص‌های مهم نیز نزولی بودند به گونه‌ای که شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با ریزش ۰.۴۴ درصدی در سطح ۵۸۸۹.۷۰ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۴۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۲۲۸.۴۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۵۷ درصد پایین رفت و به ۹۳۹۳.۷۰ واحد رسید.

بورس های آسیا و اروپا ریزش کردند

 

در وال استریت شاخص‌ها بر خلاف همتایان اروپایی، صعودی بودند تا جایی که شاخص " داوجونز ایدانستریال اوریج" ۰.۰۲ درصد صعود کرد و به ۲۷ هزار و ۶۸۱.۲۴ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۲۶ درصد صعود تا سطح ۳۰۹۳.۰۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با جهش ۰.۴۸ درصدی در سطح ۸۴۷۵.۳۱ واحدی بسته شد.

از سوی دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با جهش ۰.۲۶ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۳۹۱.۸۷ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با ریزش ۰.۷ درصدی به ۲۷ هزار و ۶۵۱.۱۴ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با ریزش ۰.۴۷ درصدی در سطح ۳۹۷۳.۰۱ واحد بسته شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.