پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 20 / چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
بائوج لاهوتی در تشریح بودجه سال آینده خبر داد:
کد خبر: ۳۱۹۸۱۷
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
0
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس فروش روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت با قیمت ۵۴ دلار را رقم مناسبی برای بودجه سال آینده عنوان کرد.

به گزارش پول نیوز؛ مهرداد بائوج‌لاهوتی درخصوص قیمت مناسب نفت در بودجه سال آینده، گفت: روال همیشگی میزان فروش نفت در قانون بودجه سالانه، فروش بالای دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه بود، اما سال گذشته به دلیل تحریم‌ها، در قانون بودجه فروش یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت در نظر گرفته شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت با قیمت ۵۴ دلار را همچون سال جاری عدد مناسبی برای فروش نفت در سال آینده دانست.

کسری فروش نفت با تک نرخی کردن قیمت ارز برطرف شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین تاکید کرد: ارز در سال جاری دونرخ داشت بدین صورت که ۱۴ میلیارد دلار به خرید کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده شد و یک نرخ دیگر برای ارز با عنوان "نیمایی" در نظر گرفته شده بود در حالی که باید ارز را یک نرخی پیش‌بینی کرد تا بتوان از طریق نرخ ارز، تفاوت کسری بودجه را که ناشی از کاهش فروش نفت بوده پوشش داد و در واقع کسری درآمد‌ها ناشی از کاهش فروش نفت از دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه از این طریق باید برطرف شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: