پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۸۱۰
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
0
شکوری گفت: حدود۲۵۰ هزار تن کاتود مس در ایران تولید می‌شود که تقریبا ۱۰۰ هزار تن آن باید صادر شود.

به گزارش پول نیوز؛ بهرام شکوری رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، درباره وضعیت قاچاق در صنعت معدن، گفت: قاچاق در معدن و صنایع معدنی خیلی مصداقی ندارد، ولی در سایر بخش‌های اقتصادی به یقین وجود دارد. در پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و در خیلی از محصولات قاچاق را می‌بینید، ولی در محصولات معدنی تقریبا می‌توان گفت که قاچاق خیلی وجود ندارد.

او با اشاره به میزان تولید و صادرات مس در ایران، بیان کرد: حدود ۲۵۰ هزار تن کاتود مس در ایران تولید می‌شود که تقریبا ۱۰۰ هزار تن که بیشتر آن مازاد و باید صادر شود.

شکوری ادامه داد: متاسفانه در بخشنامه اخیر محدودیتی برای صادرات مس در نظر گرفته شده و برای آن عوارض وضع شده است. سالیانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن مازاد کنستانتره داریم که امکان تبدیل آن به شمش و کاتود مس وجود ندارد و از آن طرف هم خریدار داخلی رغبتی به خرید آن ندارد.

رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی با اشاره به افزایش عیار مس، بیان کرد: عیار مس محتوای کشورمان در سال گذشته نزدیک به ۰.۶۴۵ بود. امسال با توجه به افزایش فعالان اقتصادی عیار مس به ۰.۶۳ رسید که این رقم از افزایش تولید در کشور حاصل شده است.

شکوری با اشاره به اینکه در بخش اکتشافات معدنی افزایش چشمگیری را شاهد بوده ایم، گفت: بر اساس عملیات اکتشافی که به تازگی انجام شده رشد بسیار خوبی در حوزه معدن داشته ایم که باعث افزایش ارزش دارایی‌های شرکت و تولیدات مس کشور در سال‌های آتی خواهد شد.

به گفته رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، ظرفیت مس کاتد در کشور بیش از ۴۰۰ هزار تن است که برای این حجم تولید به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن کنسانتره نیاز است.

شکوری معتقد است در دنیا ١٧ میلیارد تن ماده معدنی استخراج می‌شود که به دنبال آن ٢ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار گردش مالی حاصل می‌شود. حداقل سود بنگاه داری مس در کف ١١٠٠ دلار قرار گرفته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.