پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۷۹۴
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
0
در حالی که تا کنون توضیح مشخصی از سوی وزیر صمت در توجیه سازوکار قانونی ترخیص ۱۰۰۰ دستگاه خودروی متعلق به یک شرکت داده نشده، ورود نهاد‌های نظارتی می‌تواند ابهامات این پرونده را بر طرف کند.

به گزارش پول نیوز، چند روز قبل افشای دستور ترخیص نزدیک به ۱۰۰۰ خودروی متعلق به یک شرکت خاص در رسانه‌ها جنجال ساز شد. بر این اساس خبری با عنوان دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودرو به‌صورت گسترده در رسانه‌ها منتشر شد، هرچند مشخص نیست ذی‌نفع‌های اصلی این ترخیص چه‌کسانی بوده‌اند، اما این حجم از خبر برای ترخیص هزار دستگاه خودرو متعلق به یک شرکت دور از انتظار بود.

در واقع بعد از پایان مهلت ۴ ماه هیئت دولت، در نیمه تیر ماه عملاً فرجه زمانی ترخیص خودرو‌های دپوشده به پایان رسیده بود و خودرو‌های مذکور باید راهی سازمان اموال تملیکی میشدند، اما بعد از سه ماه شاهد خبر صدور مجوز این خودرو‌ها از سوی معاون گمرک بودیم.

هرچند مشخص نیست پیشنهاد ترخیص این خودرو‌ها از سوی کدام دستگاه به وزیر صمت داده شده، اما به هر ترتیب دبیر انجمن واردکنندگان خبر از ورود نهاد‌های نظارتی به این پرونده داده است. دادفر ضمن تایید این خبر  درخصوص عدم وجود مصوبه دولت برای ترخیص این خودروها، گفت: با توجه به اینکه دولت هیچ مصوبه‌ای در این خصوص نداشته و موضوع ترخیص خودرو‌های وارداتی نیز با ابهامات زیادی مواجه است، روز گذشته انجمن واردکنندگان خودرو در نامه‌ای به سازمان بازرسی کل کشور، موضوع را مطرح کرده و خواستار ورود نهاد‌های نظارتی به این حوزه شد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو افزود: بر این اساس، از امروز نهاد‌های نظارتی به این پرونده ورود کرده و سازمان بازرسی کشور نیز آن را در دست پیگیری دارد.

گفتنی است، یکی از نکاتی که لازم است از سوی نهاد‌های نظارتی درخصوص آن شفاف سازی صورت گیرد این است که باید مشخص شود در زمان ورود خودرو‌های مذکور آیا ثبت سفارش معتبر وجود داشته و یا اینکه خودرو‌های مذکور در زمان ممنوعیت واردات وارد بنادر کشور شده‌اند.

در واقع اگر این خودرو‌ها از قبل ثبت سفارش داشته و یا در زمان باز بودن سایت ثبت سفارش وارد بنادر و گمرک شده‌اند تا حدودی موضوع روشن است، اما اگر خودرو‌ها در زمان ممنوعیت ثبت سفارش وارد شده‌اند باید پرسید آیا اطلاعی از باز شدن سایت ثبت سفارش وجود داشته است؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: