کد خبر: ۳۱۹۷۷۵
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
0
اتحادیه اروپا و چین موافقت کرده اند از ۱۰۰ غذای منطقه‌ای اروپایی معروف به علائم جغرافیایی (GI) در چین و ۱۰۰ غذای منطقه‌ای چینی در این بلوک حمایت کنند.

به گزارش پول نیوز، این توافق شمار غذاهای دو طرف که تحت حمایت GI قرار داشتند را از ۱۰ موردی که در سال ۲۰۱۲ مورد موافقت قرار گرفته بود به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و به تقویت تجارت کالاهای باارزشتر کمک می کند.

فیل هوگان، کمیسر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا گفت: این یک توافق برد-برد برای هر دو طرف است و روابط تجاری ما را تحکیم کرده و به نفع بخشهای کشاورزی و غذایی و مصرف کنندگان دو طرف است.

اتحادیه اروپا و چین از 100 غذای منطقه ای چین حمایت می کنند

 

مصرف کنندگان تمایل دارند پول بیشتری برای محصولات GI پرداخت کرده و به مبدا و اصالت محصولات اعتماد می کنند. اما اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین اعلام کرد این توافق در چین باید با اصلاح قوانین و اجرای جدیتر آنها همراه شود.

نهادهای دولتی اغلب در کمک به حمایت از GI ها ناموفق هستند زیرا این محصولات تحت قانون چین به عنوان حقوق مالکیت معنوی تعریف نشده اند و این به ضرر شرکتهای اروپایی تمام می شود.

به علاوه برخی از محصولات پنیر که در این توافق از آنها نام برده شده است در حال حاضر نمی توانند به چین صادر شوند.

این توافق باید از سوی پارلمان اروپا و شورای اروپایی که نماینده دولتهای ملی اتحادیه اروپا است، تایید شود اما انتظار می رود پیش از پایان سال ۲۰۲۰ اجرایی شود و چهار سال پس از اجرای توافق فعلی، به ۱۷۵ نام GI از هر دو طرف توسعه پیدا خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش صادرات کشاورزی اتحادیه اروپا به چین در مدت ۱۲ ماه از سپتامبر سال ۲۰۱۸ تا اوت سال ۲۰۱۹ به ۱۲.۸ میلیارد یورو بالغ شد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: