پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۷۶۷
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
0
پول نیوز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام برای ساخت و واگذاری ۱۸۰ هزار واحد مسکونی برای طرح مسکن از شنبه 18 آبان آغاز می شود.

به گزارش پول نیوز، مهدی عبوری در حاشیه سفر به قزوین برای معرفی مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین اظهارداشت: وزیر راه و شهرسازی در زمان گرفتن رای اعتماد از مجلس در برنامه های پیشنهادی خود در خصوص ساخت مسکن طرحی ارائه کرده بود که از روزهای آینده کلید خواهد خورد.

وی اضافه کرد: اقدام ملی تولید مسکن از روز ۱۸ آبان ماه شنبه از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارتخانه آغاز خواهد شد و در این راستا با ثبت نام از متقاضیان در ۱۰ استان کشور برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد اقدام می شود.

ساخت 180 هزا رواحد مسکونی در 10 استان آغاز شد

 

عبوری یادآورشد: در این طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هدف گذاری شده است که بتدریج در همه استانها عملیاتی می شود.

وی اظهارداشت: در استان قزوین هم سهم متقاضیان مسکن ۹۸۰۰ واحد مسکونی است که در صورت تامین زمین عملیات ساخت آن در سال ِآینده و فاز دوم کلید خواهد خورد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این استانها که در فاز اول نسبت به ثبت نام مسکن اقدام کرده اند در شناسایی زمین، دریافت مجوز و آماده سازی پیشگام بوده اند و فراخوان هم داده اند.

اجرای طرح ابرار و ساخت ۵۵۰۰ کیلومتر راه روستایی

عبوری گفت: یکی دیگر از طرح های مهم ملی که با همت همکاران وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود طرح «ابرار» است که اقدام برای راههای الویت دار است که می تواند نقش مهمی در اقتصاد مناطق روستایی داشته باشد.

وی اظهارداشت: این طرح با استفاده از امکانات و تجهیزات راهسازی وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود که می تواند تحول خوبی در مناطق روستایی شود و به تسریع در جابجایی کالا و مسافر کمک کند.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: در اجرای طرح ملی ابرار پیش بینی شده که ۵۵۰۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی و احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح و تعهدات امسال قرار است ۲۵۰۰ کیلومتر راه روستایی احداث و بهسازی شود و در سال آینده نیز ۳۰۰۰ کیلومتر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عبوری اظهارداشت: طرح ابرار با امکانات داخلی به صورت امانی انجام می شود.

با آمدن مترو به قزوین موافقیم

عبوری در پاسخ به سوالی در خصوص ضرورت ادامه متروی هشتگرد به قزوین گفت: با توجه به جایگاه استان قزوین در حوزه صنعت و گردشگری و کشاورزی و داشتن مراکز متعدد دانشگاهی شاهد افزایش تقاضا در حوزه حمل و نقل بار و مسافر هستیم و باید به نیازها پاسخ داده شود.

وی اضافه کرد: به هر حال باید توزیع مسافر بخوبی انجام شود لذا ادامه احداث مترو از هشتگرد به قزوین می تواند هم برای مسافرانی که به این استان سفر می کنند و نیاز به سفر به سایر مناطق را دارند و نیز مردم استان قزوین این شبکه ریلی می تواند به تسریع و ایمنی بیشتر در سفرها موثر باشد.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: البته در شرایط کنونی مشکلات اعتباری هم داریم اما تلاش می کنیم این طرح با کمک بخش خصوصی آغاز شود.

عبوری تصریح کرد: همچنین با موافقت و تاکید معاون رئیس جمهور جناب آقای نوبخت و مدیرعامل راه آهن کشور برای دو خطه شدن راه آهن قزوین به زنجان اقدام خواهیم کرد تا این طرح نیز با سرعت بیشتری عملیاتی شود.

 

منبع: مهر

برچسب ها: مترو ، قزوین ، طرح ملی مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.