پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۹۷۴۴
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
0
پول نیوز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید.
به گزارش پول نیوز، به نقل از رویترز، پس از آنکه آمار‌های صنعتی نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار افزایش داشته است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، اما احتمال کاهش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز ۱.۳ درصد افزایش یافته بود. نفت خام آمریکا امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۷ دلار و ۵ سنت رسید. دیروز نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا رشد ۱.۲ درصدی را تجربه کرده بود.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد که میزان ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به اول نوامبر با ۴.۳ میلیون بشکه افزایش به ۴۴۰.۵ میلیون بشکه رسیده است. این رقم تقریبا ۳ برابر پیش بینی افزایش ۱.۵ میلیون بشکه‌ای تحلیلگران بوده است. آمار‌های رسمی دولت آمریکا در مورد ذخایر نفتی این کشور اواخر امروز منتشر خواهد شد.

اما امیدواری‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، ۲ اقتصاد بزرگ جهان موجب شده تا قیمت‌ها افت چندانی را شاهد نباشد.

به گفته منابع مطلع از جزئیات مذاکرات، چین برای انعقاد فاز نخست توافق تجاری، ترامپ را برای کاهش بیشتر تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی تحت فشار قرار داده است.

بانک‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه گذاران همچنان اخبار مربوط به مذاکرات تجاری را از نزدیک دنبال می‌کنند.»

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک دیروز گفت چشم انداز بازار نفت در سال آینده میلادی ممکن است مثبت باشد.
اما بر اساس گزارش چشم انداز جهانی نفت ۲۰۱۹ که دیروز توسط اوپک منتشر شد، در طی ۵ سال آینده و با توجه به افزایش تولید نفت شیل آمریکا و سایر کشور‌ها اوپک باید میزان عرضه نفت خود را کاهش دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار