پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۷۱۱
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
0
پول نیوز - امیدواری آمریکا برای رسیدن به توافق تجاری با استقبال معامله گران وال استریت مواجه شد.

به گزارش پول نیوز، به نقل از بلومبرگ، شاخص‌های بورسی در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر اخبار مربوط به اقتصاد آمریکا قرار گرفتند؛ برخی از شرکت‌های بزرگ بورسی آمریکا از سودآوری بالای خود در سه ماهه سوم سال خبر داده و از طرف دیگر چین و آمریکا نیز به رسیدن به توافق تجاری نزدیک تر شده‌اند.


در وال استریت، شاخص‌ها همگی صعودی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۰.۴۲ درصد جهش کرد و به ۲۷ هزار و ۴۶۲.۱۱ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۳۷ درصد صعود تا سطح ۳۰۷۸.۲۷ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با جهش ۰.۵۶ درصدی در سطح ۸۴۳۳.۲۰ واحدی بسته شد و رکورد قبلی خود را جابجا کرد. شاخص داوجونز برای نخستین بار از ماه ژوئیه امسال موفق شده است تا رکورد قبلی خود را جابجا کند.

وال استریت باز هم رکورد زد

 

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۹۲ درصدی تا ۷۳۶۹.۶۹ واحد بالا رفت، شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۱.۰۸ درصدی در سطح ۵۸۲۴.۳۰ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۱.۳۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۱۳۶.۲۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۹۵ درصد بالا رفت و به ۹۴۱۶.۴۰ واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با جهش ۱.۷۶ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۲۵۱.۹۹ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با افزایش ۰.۵۸ درصدی به ۲۷ هزار و ۷۰۵.۸۰ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با جهش ۰.۸۹ درصدی در سطح ۴۰۱۳.۶۹ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص بورس سیدنی و در کره جنوبی شاخص‌ بورس سئول صعودی بودند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: