February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
پیشنهاد ۱۶۰ درصدی این بانک از راه رسید
کد خبر: ۳۱۹۶۸۵
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
0
شب گذشته بانک ملت گام ابتدایی افزایش سرمایه را برداشت و اکنون در انتظار تأیید حسابرس نشسته است اما؛ نکاتی جالب توجه در گزارش توجیهی هیئت مدیره به چشم می‌خورد.
بروز رفتار‌های محتاطانه از «وبملت»

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، پس از حرف و حدیث‌های فراوان، هیئت مدیره بانک ملت پیشنهاد افزایش سرمایه را ارائه کرد.

بر این اساس، بانک ملت در نظر دارد سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی خود را به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش دهد. این افزایش سرمایه ۱۶۰ درصدی، از محل سایر اندوخته‌ها (سود انباشته) و با هدف بهبود ساختار مالی و تقویت نسبت کفایت سرمایه بانک، انجام خواهد گرفت.

نسبت کفایت سرمایه به میزان حداقل ۸ درصد تعیین شده که در سال‌های اخیر، همان‌طور که در نمودار ذیل مشاهده می‌کنید، کمتر از حد قانونی بوده است. هر چند که در سال ۹۷ با عملکرد مطلوب، توانسته این نسبت را به بیش از ۱۰ درصد برساند.

بروز رفتار‌های محتاطانه از «وبملت»


به این ترتیب، بانک ملت پیش بینی کرده با ورود سرمایه‌های جدید، در پایان سال مالی ۹۸ سود خالص ۲ هزار و ۱۳۳ میلیارد تومانی تحقق یابد که به نظر می‌رسد کمی محتاطانه است؛ چرا که این بانک تا دوره ۶ ماهه توانسته به یک هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان سود دست یابد که معادل ۷۲ درصد رقم پیش بینی شده است.

بروز رفتار‌های محتاطانه از «وبملت»


بنابراین، می‌توان گفت این بانک در سال جاری توانی بیش از آن چه نشان داده را دارد و باید در انتظار تحقق ارقامی بالاتر از این بود.

نکته دیگر این است که سود خالص سال ۹۹ کمتر از سال ۹۸ برآورد شده و در واقع، میزان افزایش هزینه‌ها را بیش از مقدار رشد درآمد‌ها دانسته است.

البته در سال‌های پس از آن، روند سودآوری صعودی تلقی شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: