پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
میوه شفافیت در این دو شرکت بار داد؛
کد خبر: ۳۱۹۶۸۱
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
0
«آینده» خبر از افزایش سرمایه داد اما؛ با یک پیش شرط و "قثابت" با زیان دارایی فروخت.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، روزهای داغ شفاف سازی با چند شرکت دیگر ادامه پیدا کرد.

بر اساس نامه چند بندی شرکت «بازرگانی صنعتی آینده سازان بهشت پارس» از افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی سخن به میان آمد. طرح توجیهی افزایش سرمایه در مرحله نگارش است اما؛ اجرای این امر منوط به این است که گزارش حسابرسی شده دوره 6 ماهه نخست سال 98 از عدم اظهارنظر به یک گزارش شفاف و به‌روز تبدیل شود. در واقع، گره افزایش سرمایه «آینده» با دستان حسابرسان قرار دارد. در این نامه به بحث تهاتر احتمالی میدان میوه تره بار نوشهر با بانک ملی نیز اشاره شده است.

شایان ذکر است که شرکت فرابورس ایران بازگشایی نماد «آینده» را منوط به ارائه شفاف سازی کرده بود. بنابراین، باید طی روزهای آتی شاهد بازگشایی این نماد باشیم.

آماده باش به سهامداران «آینده»

در این میان، شرکت «تولیدی و صنعتی ثابت خراسان» شفاف سازی از جنس منفی ارائه کرده است. بر اساس اعلام شرکت، یکی از شرکت های زیرمجموعه یک میلیون از سهام بیمه حافظ را به قیمت 13.1 میلیارد ريال به فروش رساند که با توجه به بهای تمام شده، متحمل 2.3 میلیارد ريال زیان شد و از فروش این سرمایه گذاری نه تنها عایدی کسب نکرد؛ بلکه سرخی زیان را بر صورت خود نشاند.

آماده باش به سهامداران «آینده»

شرکت «کاما» یکی از زیرمجموعه های خود را آماده عرضه اولیه کرد. بر اساس اطلاعیه فرابورس، شرکت «ذوب روی اصفهان» با نماد «فروی» در تابلوی دوم فرابورس درج شد تا به زودی شاهد عرضه اولیه در گروه فلزات اساسی باشیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار